Wszechstronność ploterów
Pod względem praktycznym laserowe plotery są niezastąpione w wielu branżach przemysłowych. Ze względu na swoją wszechstronność wykonywanych zadań oraz materiału, w którym są w stanie pracować, można ich używać na szkle, metalach, tworzywach sztucznych, skórze, kamieniu, marmurze, drewnie, korku a nawet papierze. Plotery wykorzystują swoją technologię do tworzenia małych, bardzo dokładnych elementów, ale mogą być również używane do cięcia większych fragmentów, np. w skali makro.
Modele jedno i dwugłowicowe
Podstawowym typem plotera laserowego CO2, który najlepiej podejrzeć tutaj http://www.kartier.pl/oferta/plotery-laserowe-co2 jest model wyposażony w jedną głowicę. Na potrzeby agencji reklamowej, marketingowej, firm zajmujących się produkcją gadżetów promocyjnych, drukarni itp. są to modele w zupełności wystarczające na ich potrzeby. Rozbudowane plotery z dwiema głowicami różnią się od nich tym, że pole robocze automatycznie dzielą na dwie równe części, pracując na nich jednocześnie. Dzięki temu wzrasta tempo prac na jednej maszynie i jest ona w stanie obsłużyć większą liczbę projektów w znacznie krótszym czasie swojego działania.
Nadludzka precyzja grawerunku
Nie ma wątpliwości, że nawet najlepszy specjalista używający najlepszego sprzętu nie będzie mógł wykonać grawerunku z taką dokładnością, jak robią to plotery laserowe CO2. Urządzenia wykorzystujące specjalne mieszanki gazów i przekształcające je na energię laserową potrafią zachować tak wysoką precyzję, która... nie jest nawet dostrzegana ludzkim okiem! W nowocześniejszych modelach laserów można ustawić dokładność cięcia nawet na ułamki milimetrów, co jest rzeczą nieosiągalną nawet dla wieloletniego specjalisty zajmującego się ręcznym grawerunkiem.