Rocznica Plebiscytu na Powiślu, Warmii i Mazurach

  • 16.07.2021, 10:26
  • Źródło: UG Kwidzyn
Rocznica Plebiscytu na Powiślu, Warmii i Mazurach UG Kwidzyn
W dniu 11 lipca 2021 roku obchody 101 rocznicy Plebiscytu, które odbyły się w Janowie miały charakter symboliczny.

Plebiscyt na Powiślu, Warmii i Mazurach był szczególnym wydarzeniem, które zapisało się na kartach historii Gminy Kwidzyn. Historia ta łączy w sobie zarówno wydarzenia związane z walką o polskość jak i sylwetki poszczególnym osób, które w ww. walkę się włączyły. Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia historii przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Norberta Cesarza, następnie odprawiona została  Msza Święta w kościele parafialnym w Janowie oraz złożenie kwiatów na mogile pomordowanych Janowiaków.

 Oficjalne obchody zostały przeniesione na sobotę 11 września 2021 roku i zostaną połączone z dożynkami gminnymi. Wtedy też odbędzie się „Bieg Plebiscytowy”. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: UG Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe