piątek, 10 maja 2024 02:02

Piłka ręczna– pewna wygrana MTS

KWIDZYN. Piłkarki MTS I Kwidzyn wysoko pokonały UKS Cisowa Gdynia na inaugurację rozgrywek ligi juniorek młodszych. Podopieczne pary trenerskiej Edyta Majdzińska – Mariusz Kupc pokonały rywalki 35:17.
Co zaskakujące, mecz rozpoczął się od prowadzenia...gości. Piewszą bramkę w tym meczu zdobyła bowiem Patrycja Jóźwiak z Gdyni. W tej samej minucie wyrównała jednak Magdalena Włodarczak i wszystko rozpoczęło się od początku.
Co prawda , w 5 minucie Cisowa doprowadziła do remisu 2:2, a minutę później 3:3 to był to kres możliwości tego zespołu. Niemniej warto podkreślić grę Alicji Fierki, której bramki dwukrotnie dawały remis gdyniankom.
Od 7 minuty trwała już zdecydowana dominacja kwidzyńskiego zespołu. Przez 16 kolejnych minut kwidzynianki grały na tyle skutecznie w obronie, że rywalki nie zdołały zdobyć ani jednej bramki. Takiego problemu nie miały natomiast nasze zawodniczki, które zdobyły ich aż siedem (23' – 10:3). Później do głosu chwilowo doszła Cisowa, zdobywając dwie kolejne bramki. Ostatnie pięć minut to jednak ponownie dominacja MTS I, który odskoczył rywalkom aż na 9 bramek (15:6). Warto w tym momencie także odkreślić, że 6 bramek ze zdobyczy kwidzyńskiego zespołu to zasługa Natalii Winiarskiej.
W drugiej połowie niewiele się zmieniło, bowiem MTS I był zespołem zdecydowanie lepszym. Klasę pokazała Julitqa Jędrzejewska, która w drugiej części meczu także rzuciła 6 bramek. Ostatecznie na inaugurację ligi, MTS I pokonał rywalki różnicą aż 18 bramek.