środa, 15 maja 2024 12:18

Kenijczyk najszybszy w Biegu Papiernika

Prawie tysiąc zawodników stanęło na starcie III Kwidzyńskiego Biegu Papiernika. Dotychczasową hegemonię Radosława Dudycza tym razem przerwał jednak Kenijczyk John Kibichiy Tanui, który najszybciej pokonał trasę 10 km. Dudycz po zwycięstwach w dwóch wcześniejszych edycjach, tym razem musiał zadowolić się zatem drugim miejscem. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Paweł Ochal.  Najszybszy kwidzynianin – Radosław Sadło zajął 28 miejsce w klasyfikacji mężczyzn.

Wśród pań podium wyglądało natomiast identycznie jak rok temu. Ponownie zwyciężyła bowiem Olga Ochal, wyprzedzając Wiolettę Kryzę i Arletę Meloch. Najszybsza kwidzynianka – Magdalena Wolf, tym razem zajęła 11 miejsce w klasyfikacji kobiet.  Na 41 pozycji sklasyfikowana została natomiast Grażyna Krzysztofiak – sekretarz powiatu kwidzyńskiego, a na 141 miejscu dobiegła nasza redakcyjna koleżanka: Małgorzata Stypuła (01:07:53).