poniedziałek, 29 kwietnia 2024 17:53

Bramka „Orzecha” zapewnia zwycięstwo nad Serbami

To był prawdziwy horror z happy-endem! Po niesamowitej bramce Roberta Orzechowskiego, Polska pokonała Serbię 25:24 w kolejnym meczu Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Robert przebywał na boisku przez pełne 60 minut, zdobywając 5 bramek na siedem oddanych rzutów.

Od początku Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn Robert Orzechowski występuje w podstawowym składzie Reprezentacji Polski. Z meczu na mecz zawodnik MMTS Kwidzyn prezentuje też coraz lepszą dyspozycję. Po bramce zdobytej w meczu z Białorusią, pięciu rzuconych Arabii Saudyjskiej i dwóch trafieniach w przegranym meczu ze Słowenia przyszedł czas na prawdziwy koncert w wykonaniu tego zawodnika. W meczu przeciwko Serbii to właśnie akcje popularnego „Orzecha” pozwalały bowiem przełamać impas zespołu trenera Michela Bieglera. Pomimo zaciętej walki w obronie, Robert Orzechowski był niezwykle skuteczny w ataku i z czterema bramkami na koncie był po pierwszej połowie drugim strzelcem biało-czerwonych. Po przerwie dołożył już tylko jedną bramkę, jednak było to najważniejsze trafienie w tym spotkaniu. W ostatnich sekundach, w sobie tylko znany sposób, zdołał zmieścić piłkę między biodrem fantastycznie broniącego Darko Stanicia a słupkiem, czym zapewnił zwycięstwo Reprezentacji Polski i wyzwolił niesamowity wybuch radości wśród biało-czerwonych.

-Spodziewałem się, że ta piłka do mnie dojdzie – mówił w wywiadzie dla TVP Sport. – Słyszałem rozmowę trenera z serbskim skrzydłowym, że w końcówce mają mnie odpuścić i wyjść do Krzyśka (Krzysztofa Lijewskiego – przyp. red.). Byłem więc przekonany, że piłka trafi do mnie.

-Nie wiem jak to wpadło, ale czapki z głów przed nim – skomentował akcję kolegi Marcin Lijewski, prawoskrzydłowy Reprezentacji Polski.

Polska – Serbia 25:24 (11:13)

Polska: Szmal, Wichary – Jaszka 3, Lijewski K. 1, Bielecki 2, Bartczak, Wiśniewski 1, Jurecki B. 7, Jurecki M. 2, Grabarczyk, Lijewski M. 1, Syprzak, Krajewski, Kubisztal 3, Szpera, Orzechowski 5.

Serbia: Stanic, Gajic - Dragas, Sesum, Vujin, Nikcevic 3, Toskic 2, Ilic M. 9, Prodanovic 6, Ilic N., Vuckovic, Mitrovic, Zelenovic 2, Stankovic 1, Nenadic 1, Marsenic.