niedziela, 5 maja 2024 12:54

Zwycięstwo liderek z Kwidzyna

Piłkarki MTS Kwidzyn bez większych problemów pokonały UKS Drwęcę Novar Lubicz w kolejnym meczu II ligi kobiet w piłce ręcznej. Kwidzynianki zwyciężyły 37:27, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Dzięki zwycięstwu zawodniczki MTS utrzymały się na pozycji lidera w ligowej tabeli.

Już pierwsze minuty tego spotkania pokazały kto jest faworytem tego spotkania. Po 10 minutach MTS prowadził bowiem 10:2 i pewnie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. W efekcie wypracowana przez kwidzynianki przewaga 7-8 bramek utrzymała się do końca pierwszej połowy.
Po przerwie oglądaliśmy dość wyrównaną grę z obu stron - 20:13. W 35 minucie kwidzynianki jednak ponownie przycisnęły zespół z Lubicza, powiększając swoją przewagę w tym meczu do 14 trafień – 26:13. W 51 minucie meczu przy stanie 33:20 rywalkom udało zmniejszyć rozmiary porażki do 9 bramek. Ostatecznie jednak mecz zakończył się dziesięciobramkowym zwycięstwem MTS Kwidzyn, a ostatnią bramkę w tym meczu rzuciła Monika Trawczyńska.

MTS Kwidzyn - Drwęca Novar Lubicz 37:27 (17:10)
MTS: Przewoźna, Borkowska - Loba 1, Sztyrbicka 2, Madej 2, Winiarska 1, Wudniak, Sus 10, Kryżan 4, Gutkowska 3, Dulna 2, Żukowska 1, Oreszczuk 6, Tomiłowska 1, Damaziak 4.
Drwęca Novar: Botkiewicz, Orzechowska - Trawczyńska 5, Jatkowska 2, Wawrzyniak, Kubik, Sibilska 1, Pęcherska 6, Garkowska, Guttmann 7, Fiedorek 6, Rychlewska.