niedziela, 5 maja 2024 14:14

MTS Kwidzyn - najlepszą drużyną w Polsce

Juniorzy młodsi MTS Kwidzyn zostali Mistrzem Polski w piłce ręcznej. W meczu o I miejsce turnieju finałowego, podopieczni trenerów Patryka Rombla i Mateusza Hanisa pokonali Wisłę I Płock 27:25. Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyło Zagłębie Lubin, które pewnie ograło Wisłę II Płock 44:27.

W turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów młodszych rozgrywanym w Kwidzynie spotkało się osiem najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej. W pierwszej fazie uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy, w których drużyny rozgrywały spotkania systemem każdy z każdym.

Do pierwszej grupy trafiły: Zagłębie Lubin, Wisła II Płock, ASPR Zawadzkie oraz Sparta Oborniki, i właśnie tak wyglądała klasyfikacja po rozegraniu w niej wszystkich spotkań. Drugą grupę eliminacyjną wygrał natomiast MTS Kwidzyn, który wyprzedził Wisłę I Płock, Czarnych Regimin i Padwę Zamość.

Po zakończeniu rozgrywek grupowych dwie pierwsze ekipy rywalizowały w półfinale o miejsca I-IV, natomiast pozostałe ekipy walczyły o miejsca V-VIII. W rywalizacji czołowej czwórki MTS Kwidzyn pokonał Wisłę II Płock 29:25, a Zagłębie Lubin uległo Wiśle I Płock 31:32. W efekcie w finale po raz kolejny zmierzyć się miały MTS Kwidzyn i Wisła I Płock, natomiast o brąz walczyć miały zespoły Zagłębia oraz Wisły II.

Jednak o ile Zagłębie Lubin gładko ograło Wisłę II 44:27, to w finale zacięta rywalizacja trwałą do samego końca. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali jednak gospodarze i to oni cieszyli się ze złotymi medalami na szyi.

-Fajnie, ze przez długi czas kontrolowaliśmy to co działo się na boisku – mówi Patryk Rombel, trener MTS Kwidzyn. – Niestety wkradło się też trochę nerwowości, ale był to finał Mistrzostw Polski, więc mecz rządził się swoimi prawami. O zwycięstwie decydował tutaj charakter, nie zmęczenie czy umiejętności techniczne, a charakter i oni pokazali, że tego charakteru mają naprawdę ogromne pokłady.

Poza dekoracją najlepszych drużyn tegorocznych Mistrzostw Polski organizatorzy wręczyli także nagrody indywidualne. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju wybrano Macieja Majdzińskiego z MTS Kwidzyn, najlepszym bramkarzem został Jakub Skrzyniarz (Zagłębie Lubin), a najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został zdobywca 64 bramek: Wiktor Kawka (Padwa Zamość).