czwartek, 16 maja 2024 03:13

Kolejne porażki Rodła

Piłkarze kwidzyńskiego Rodła mogą mówić o niesamowitym pechu. W minionym tygodniu bowiem ponownie nie udało się niebiesko-żółto-czarnym wywalczyć ligowych punktów. Kwidzynianie najpierw przegrali zaległe spotkanie z Wierzycą Pelplin 2:3, po czym ulegli na wyjeździe ostatniej drużynie w tabeli aż 6:2.

Zaległe spotkanie 21 kolejki rozegrano w minioną środę i po pierwszej połowie kwidzynianie remisowali z Wierzycą Pelplin 2:2. Gra gospodarzy mogła się jednak podobać kibicom, a młodzi zawodnicy Rodła konstruowali na boisku wiele składnych akcji. Co najważniejsze padły też dwie bramki, których strzelcami byli Dawid Torłop i Przemysław Lewandowski. Niestety po przerwie kwidzynianie już nie trafiali, a goście zdobyli zwycięską bramkę po efektownym strzale z rzutu wolnego. W efekcie piłkarze Rodła ponownie musieli zejść z boiska pokonani.

W sobotę kwidzynianie zmierzyli się natomiast z zamykającymi ligową tabelę Czarnymi Przemysław. Choć wydawałoby się, że tym razem niebiesko-żółto-czarnych czeka łatwiejsza przeprawa, wszystko zweryfikowało boisko. Po 45 minutach gospodarze prowadzili bowiem aż 4:0 i mecz wydawał się rozstrzygnięty. Po przerwie kwidzynianie mieli swoje szanse na zmniejszenie strat, jednak brakowało skuteczności w wykańczaniu akcji podbramkowych. I choć Lewandowski zdołał dwukrotnie trafić do sitki, to tym samym odpowiedzieli gospodarze i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem piłkarzy Czarnych.

Rodło Kwidzyn - Wierzyca Pelplin 2:3 (2:2)

bramki: Lewandowski, Torłop dla Kwidzyna oraz Meler 2 i Racki dla Pelplina

Rodło: Gędłek - Baprawski, Felski, Jesiołowski (80' Szpakowski Ł.), Pokwicki (60' Szpakowski M.), Kłos (65' Temitayo), Obiała, Strzelecki, Lewandowski, Gretkowski (46' Juchniewicz), Torłop.

Czarni Przemysław - Rodło Kwidzyn 6:2 (4:0)

bramki: Popielarz 2, Dywicki, Mallek, Fortas, Markiewicz dla Przemysław oraz Lewandowski 2 dla Kwidzyna

Rodło: Żuk - Baprawski, Stefaniak (46' Szpakowski Ł.), Jesiołowski, Szaflik (70' Gretkowski), Temitayo, Obiała, Lewandowski, Felski, Strzelecki, Torłop.