czwartek, 16 maja 2024 00:24

Nikola popłynie motylkiem

Nikola Olszewska wywalczyła kwalifikację na Mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu. Zawodniczka MTS Kwidzyn wystartuje w nich na dystansie 50 m stylem motylkowym, a zawody odbędą się w dniach 10-14 lipca w Poznaniu.

Kwalifikacja do Mistrzostw Europy juniorów wywalczona została podczas Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców zorganizowanych w Olsztynie. Kwidzynianka, po pasjonującej walce, wywalczyła miejsce w Reprezentacji Polski na 50 m stylem motylkowym.

Trzy rekordy okręgu

W finale B Nikola zajęła pierwsze miejsce i z wynikiem 28,65 zajęła XI miejsce w gronie seniorów. Podczas zawodów również trzykrotnie biła rekord okręgu pomorskiego na tym dystansie.

W olsztyńskich zawodach startowali również najstarsi zawodnicy MTS Kwidzyn: Wojciech Janicki i Piotr Krukowski. Obaj zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, bijąc na pływalni swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Pracowity okres dla Nikoli

-Bardzo cieszę się z osiągnięcia Nikoli oraz z tego, że mogłem do tego dołożyć swoją cegiełkę – stwierdził po zawodach trener Artur Szachmytowski. –Były to bardzo trudne zawody, bo aby wywalczyć kwalifikację musiała wygrać rywalizacje w swoim roczniku oraz z zawodniczkami o rok starszymi. Przy okazji udało się również pobić rekordy okręgu oraz zająć XI miejsce w Polsce w gronie seniorów (a wynik, który uzyskała był ósmym wynikiem). Teraz Nikolę czeka bardzo pracowity okres. Najpierw wyjazd do Warszawy na badania lekarskie, a później 3-tygodniowy obóz Kadry Narodowej w Olsztynie, skąd Reprezentacja uda się na Mistrzostwa Europy. Po zawodach w Poznaniu Nikolę czeka jeszcze obóz Kadry Wojewódzkiej w Puławach, a także rocznikowe Mistrzostwa Polski w Oświęcimiu. Wakacje zatem rozpocznie w tym roku dopiero 21 lipca.