sobota, 18 maja 2024 23:14

Trwa świetna passa zawodników KKL ,,Rodło’

Bartosz Kogut został Mistrzem Polski juniorów w rzucie oszczepem. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów zorganizowanych w Krakowie zawodnik kwidzyńskiego „Rodła” osiągnął wynik 69,18 m, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o prawie 3 metry.

To olbrzymi sukces podopiecznego trenerów Lecha Kwiatkowskiego i Leszka Walczaka. Bartosz pokonał bowiem zawodników, którzy przed mistrzostwami legitymowali się lepszymi od niego rekordami życiowymi .

-Wynik uzyskany przez Bartosza Koguta jest zaledwie o 81 cm gorszy od minimum kwalifikującego na Mistrzostwa Europy Juniorów, które już w lipcu odbędą się w Rieti ( Włochy) – mówi Lech Kwiatkowski, trener zawodnika. - Decyzja o wyjeździe Bartosza na Mistrzostwa Europy zapadnie za kilka dni .

Kostyrka była ósma

Oprócz B. Koguta w Mistrzostwach Polski startowały jeszcze trzy zawodniczki Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło”. Najlepiej z nich zaprezentowała się Karolina Kostyrka, która w wąskim finale zajęła VIII miejsce w biegu na 800 metrów. Adrianna Tas zajęła XVI miejsce w biegu na 1500 metrów, natomiast Weronika Dębowska w biegu na 2000 metrów z przeszkodami i 5000 metrów zajęła miejsca poza pierwszą dwudziestką .

To bardzo udany sezon

-Nasi podopieczni udanie zakończyli zatem pierwszą część startów w Mistrzostwach Polski, a był to dla nas bardzo udany sezon – podsumowuje L. Kwiatkowski. – Zawodnicy KKL „Rodło” zdobyli trzy tytuły Mistrza Polski: Zbigniew Jost, Andżelika Przybylska i Bartosz Kogut.

To jednak nie koniec startów kwidzyńskich lekkoatletów, bowiem przed nimi jeszcze Mistrzostwa Juniorów Młodszych w Łodzi oraz Mistrzostwa Europy. Naszym reprezentantom życzymy zatem kolejnych sukcesów.