sobota, 18 maja 2024 22:00

Weekend z minigolfem czyli trzy turnieje KCSiR

Dawid Rębisz jako jedyny stawał na podium wszystkich turniejów rozegranych podczas weekendu z minigolfem. Kwidzynianin zwyciężył w turnieju dubletów (w parze z Łukaszem Bielińskim), potem zajął trzecie miejsce w turnieju indywidualnym oraz trzecią lokatę w turnieju crossa. Tytuły mistrzowskie w tych ostatnich turniejach trafiły natomiast do Roberta Politowskiego (indywidualnie) oraz Zbigniewa Jeża (cross).

Kwidzyński weekend z minigolfem rozpoczął się od Mistrzostw Kwidzyna dubletów. Do turnieju zgłosiło się siedem par, które musiało dwukrotnie pokonać kwidzyński tor do gry. Już po pierwszym przejściu na czoło wysunęły się trzy kwidzyńskie ekipy: Jerzy B. Team, który zdobył 52 pkt oraz Mario-Maks Team i PSM „Renawa”, które uzyskały wynik gorszy o 2 punkty. Zapowiadało się więc, że tytuł mistrzowski rozstrzygną pomiędzy sobą.

Kolejny triumf pary Rębisz - Bieliński

W drugim przejściu „Renawa” osiągnęła jednak słabszy rezultat, więc o końcowy sukces walczyli zawodnicy Mario-Maks Team oraz Jerzy B. Team. Skuteczniejsi okazali się ci drudzy, bowiem Łukasz Bieliński i Dawid Rębisz zdobyli ostatecznie 46 punktów, wyprzedzając swoich rywali aż o sześć punktów.

Tytuł Mistrza Kwidzyna dubletów trafił więc po raz kolejny do drużyny Jerzy B. Team, a tuż za nimi na podium znaleźli się Mario-Maks Team oraz PSM Renawa. Na czwartym miejscu uplasowali się „Sąsiedzi”, a tuż za nimi zespół „Mazovia” Warszawa. Warto zwrócić uwagę, że warszawiacy w drugim przejściu osiągnęli wynik 50 punktów, co było drugim najlepszym wynikiem w tym turnieju i zapowiadało ich dobrą grę w kolejnych rozgrywkach.

Politowski osiąga najlepszy wynik

Dzień później odbyły się bowiem Indywidualne Mistrzostwa Kwidzyna w minigolfa. Do rozgrywek zgłosiło się piętnastu uczestników, w tym dwóch zawodników z Warszawy. Tym razem jednak tor należało pokonać trzykrotnie, więc należało utrzymać dobrą dyspozycję przz nieco dłuższy czas. Już po pierwszym przejściu okazało się, że warszawiacy będą liczyć się w tym turnieju. Najlepszy wynik: 48 pkt, zdobył bowiem Robert Politowski, który o jeden punkt wyprzedził reprezentanta gospodarzy: Jerzego Michalskiego. Następny w kolejności był natomiast kolejny z gości: Michał Moszoro, który osiągnął wynik 50 punktów i wyprzedził Zbigniewa Jeża z Kwidzyna o jeden punkt. Bardzo małe różnice punktowe zapowiadały więc bardzo zaciętą walkę w kolejnych rundach tego turnieju.

W kolejnym przejściu presję wytrzymał Robert Politowski, który powtórzył swój wyczyn i ponownie zdobył 48 punktów. Podobnie zagrał Zbigniew Jeż, który ponownie osiągnął wynik 51 punktów. Jerzy Michalski i Michał Moszoro uzyskali natomiast wyniki nieco słabsze od uzyskanych w pierwszej rundzie, zdobywając odpowiednio 50 i 51 pkt. Do rywalizacji włączył się natomiast triumfator turnieju dubletów: Dawid Rębisz, który w drugim przejściu osiągnął wynik 46 punktów.

Goście z Warszawy ograli gospodarzy

O zwycięstwie zadecydować miało wiec ostatnie pokonanie 18 dołków. Najlepszy wynik w trzecim przejściu osiągał jednak ktoś zupełnie spoza wymienionej grupy. Triumfował bowiem Marek Sroka, który osiągając wynik 47 punktów dość wyraźnie wspiął się na szczyt końcowej klasyfikacji. Indywidualne Mistrzostwa Kwidzyna wygrał natomiast Robert Politowski, który trzecie przejście zakończył przy 51 uderzeniach i zdobywając łącznie 147 punktów okazał się najlepszym zawodnikiem tego turnieju. Na drugim miejscu uplasował się natomiast Michał Moszoro, który w ostatnim przejściu uzyskał 50 pkt, co w łącznej klasyfikacji dało mu 151 punktów. Najniższe miejsce na podium zajął natomiast Dawid Rębisz, który w trzecim przejściu zdobył 56 punktów, jednak przy słabszych wynikach Michalskiego i Jeża okazał się najlepszym z gospodarzy.

Zadecydowała dogrywka

Trzeciego dnia weekendu z minigolfem odbyły się Mistrzostwa Kwidzyna w minigolf crossie. Ta nietypowa odmiana gry w minigolfa ma swoich wielkich entuzjastów, bowiem gra w tym turnieju przenosi się poza wyznaczony tor do gry. Zawodnicy mają nadal do pokonania 18 dołków, jednak odległości do „dołków” są znacznie większe, a piłeczkę należy umieścić w nietypowych miejscach: bramce, koszu na śmieci, wkopanej misce czy też trafić w zawieszoną patelnię. Jak się okazało prym w tym turnieju ponownie wiedli zwycięzcy turnieju dubletów. Dawid Rębisz zdobył bowiem 92 punkty, a o jeden punkt lepszy był Łukasz Bieliński. Taki sam wynik jak ten drugi zawodnik osiągnął jednak również Zbigniew Jeż i należało rozegrać dogrywkę. W niej lepszym okazał się Jeż, który sięgnął tym samym po tytuł Mistrza Kwidzyna w minigolf crossie. Tytuł wicemistrza trafił do Łukasza Bielińskiego, a trzecie miejsce zajął Dawid Rębisz.