sobota, 18 maja 2024 23:14

Kwidzynianka medalistką Mistrzostw Polski czternastolatków

Daria Karaszkiewicz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w pływaniu. Kwidzynianka uzyskała trzeci wynik na 200 metrów stylem grzbietowym w Mistrzostwach Polski czternastolatków odbywających się w Gorzowie Wielkopolskim. O podium otarła się również Martina Kędziora z MTS Kwidzyn, która w rywalizacji na 100 metrów stylem klasycznym była czwarta.

Ostatnie tygodnie to ciężka praca pływaków rywalizujących pod szyldem kwidzyńskiego MTS-u. Podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego rywalizowali bowiem w Mistrzostwach Polski 13- i 14-latków, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim.

Michał i Filip w finale

Jako pierwsi na starcie stanęli zawodnicy trzynastoletni. Do rywalizacji stanęło 300 zawodników z 35 klubów, a MTS Kwidzyn reprezentowała w nich czwórka pływaków. Najlepiej z nich zaprezentowali się: Michał Czop, który był szósty na 100 m stylem motylkowym oraz Filip Czop, który zajął VII miejsca na 200 m stylem klasycznym.

-Patrycja Nowicka oraz Wiktoria Szerszeń niestety nie zajęły miejsc finałowych, ale zaprezentowały się z bardzo dobrej strony znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe – mówi trener kwidzyńskich pływaków.

Sukces Darii Karaszkiewicz

Tydzień później na tej samej pływalni rywalizowali 14-latkowie. Na starcie stanęło 480 zawodników ze 120 klubów z całej Polski, a wśród nich 7 zawodników MTS Kwidzyn.

To był jednak bardzo dobry start kwidzyńskich zawodników. Najlepszy wynik osiągnęła Daria Karaszkiewicz, która zdobyła brązowy medal na 200 metrów stylem grzbietowym. O podium otarła się również Martina Kędziora, która była czwarta na 100 metrów stylem klasycznym.

Osiągnięcia kwidzyńskich zawodników

Ponadto Martina zajęła jeszcze VI miejsce na 50 metrów stylem klasycznym i IX miejsce na 200 metrów stylem klasycznym. Natomiast Daria była VIII na 200 metrów stylem zmiennym i X na 100 metrów stylem grzbietowym. Dodatkowo nasza sztafeta w składzie: Daria Karaszkiewicz, Martina Kędziora, Julia Łaszcz i Ola Michalewska zajęły VIII miejsce w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym. Warto również dodać, że kwidzyński klub w tych zawodach reprezentowali również: Karolina Jaworska, Kuba Michalski oraz Hubert Kapica, którzy znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe.

Daria długo czekała na ten medal

-To były bardzo pracowite dwa tygodnie zarówno dla samych zawodników jak i dla mnie – stwierdził po zawodach trener Artur Szachmytowski. -Cieszę się z medalu Darii, bo to bardzo pracowita zawodniczka i długo na niego czekała. Czwarte miejsce Martiny to również ogromny sukces, gdyż jest to zawodniczka odbiegająca jeszcze warunkami fizycznymi od swoich rywalek, ale wielu trenerów zachwycało się jej techniką pływania, wróżąc jej wspaniałą przyszłość w tej dyscyplinie sportu. Bliźniaki: Michał i Filip pokazali natomiast, że za jakiś czas, jeśli tylko będą solidnie trenować, mogą zamieszać w krajowej czołówce. Generalnie zawody można więc uznać za udane, a praca z tymi dzieciakami to czysta przyjemność.