środa, 15 maja 2024 09:06

Kwidzynianka na podium - w stylu motylkowym

Daria Karaszkiewicz zdobyła brązowy medal podczas Drużynowych Mistrzostw Polski młodzików. Zawodniczka sekcji pływackiej MTS Kwidzyn zajęła III miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym. Zdobyty krążek jest jej najlepszym osiągnięciem w dotychczasowych startach.

Zawody drugiej rundy Drużynowych Mistrzostwa Polski Młodzików (13 lat) odbyły się na pływalni „Słowianka” w Gorzowie Wielkopolskim. Takie same zawody rozgrywane były  także w Ostrowcu Świętokrzyskim, a do klasyfikacji Mistrzostw Polski uwzględniane były wyniki uzyskane w obydwu tych miastach.

Na starcie zawodów stanęło aż 678 zawodników ze stu klubów z całego kraju. Starty na zawodach w Gorzowie i Ostrowcu były bowiem najważniejszym tegorocznym sprawdzianem dla zawodników z tej grupy wiekowej. I choć rywalizacja w turnieju była bardzo zacięta, to Darii Karaszkiewicz udało się osiągnąć sukces.

Zawodniczka sekcji pływackiej MTS Kwidzyn wywalczyła bowiem III miejsce w Polsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Dodatkowo Daria zajęła V miejsce na 100 m stylem grzbietowym, VIII miejsce na 200 m stylem zmiennym oraz IX miejsce na 200 m stylem grzbietowym.

Zdobyte trzecie miejsce jest największym sukcesem tej utalentowanej i bardzo pracowitej dziewczyny. Co prawda od pewnego czasu Daria była blisko podium, ale dopiero w tym roku udało się jej na nie wskoczyć.

-Zawody w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików z roku na rok stoją na coraz wyższym poziomie – stwierdził Artur Szachmytowski, trener zawodniczki MTS Kwidzyn. -Zawodnicy pływają naprawdę niesamowicie osiągając wspaniałe wyniki. Sukces Darii to ukoronowanie jej ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania w to co robi. Oby inni zawodnicy brali z niej przykład. Gratuluję również pozostałej siódemce naszych zawodników, którzy na zawodach pływali na miarę swoich obecnych możliwości. Dziękuję im  za zaangażowanie, serce do walki oraz nowe rekordy życiowe. Przed nami jeszcze Letnie Mistrzostwa Polski juniorów w lipcu, a potem zasłużone wakacje.