sobota, 18 maja 2024 22:53

Nikola ponownie na podium

Nikola Olszewska została Wicemistrzynią Polski w pływaniu. Zawodniczka MTS Kwidzyn zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów (15 lat). Kwidzyńska pływaczka sięgnęła po medal na swoim koronnym dystansie 50 metrów stylem motylkowym.

Poza Nikolą w zawodach wzięła udział także Weronika Muzolf. Zawodniczka sekcji pływackiej MTS Kwidzyn w swym starcie na 200 metrów stylem motylkowym zajęła ostatecznie VIII miejsce.

Start pomógł jej się odbudować

-To już na szczęście koniec naszego długiego sezonu – stwierdził Artur Szachmytowski, trener kwidzyńskich pływaków. -Cieszę się z medalu Nikoli, bo jakoś udało mi się Ją pozbierać po, nie do końca udanych, Mistrzostwach Europy Juniorów. Ten start był dla niej bardzo ważny, bo pomógł jej odbudować się psychicznie. Jednak praca z innymi trenerami na obozie kadrowym nie przyniosła oczekiwanych efektów, bo Nikola na Mistrzostwach Polski popłynęła dużo szybciej niż w Poznaniu podczas MEJ. Ten temat jest już jednak zamknięty i mam nadzieję, że taka sytuacja już się nie powtórzy.

To był udany sezon

Trener MTS Kwidzyn podkreślił, że obecny sezon jest dla kwidzyńskiego klubu bardzo udany. Złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski zdobyła bowiem Nikola Olszewska, brąz Mistrzostw Polski dołożyła Daria Karaszkiewicz, a czwarte miejsce na tych samych zawodach zajęła Martina Kędziora.

-Gdy dodamy do tego udział Nikoli w Mistrzostwach Europy, 22 finały Mistrzostw Polski czy udany start Filipa i Michała Czopów podczas Drużynowych Mistrzostw Polski, to mamy zaledwie część naszych tegorocznych sukcesów – stwierdził A. Szachmytowski. -Mam nadzieję, że po krótkim wakacyjnym wypoczynku już 19 sierpnia spotkamy się na obozie w Jastrowie i z nowymi siłami rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu.