czwartek, 16 maja 2024 22:59

Cynk - mistrzem wersji cross

Kwidzynianin Robert Cynk zwyciężył w VI Mistrzostwach Kwidzyna w minigolf – crossie. Nowy mistrz tej specyficznej odmiany minigolfa osiągnął wynik 91 uderzeń i o dwa uderzenie okazał się lepszy od  sklasyfikowanego na drugiej pozycji Mariusza Schaefera. Trzecie miejsce w turnieju zajął Mistrz Kwidzyna w klasycznej wersji minigolfa - Zbigniew Jeż.

W zawodach zorganizowanych przez Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji wzięło udział 16 osób, w tym cztery panie. Turniej rozegrany został na torze składającym się z 18 stanowisk, jednak tym razem nie były to stanowiska znane z kwidzyńskiego pola do gry w minigolfa. Marek Sroka z Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji przygotował bowiem osiemnaście nietypowych i zaskakujących „dołków”. Tym razem trzeba było trafić piłeczką do bramki, do kosza na śmieci, do miski wkopanej w piasek lub też trafić w zawieszoną pokrywkę.

Celem gry na każdym z przygotowanych stanowisk było jednak zaliczenie celu przy pomocy jak najmniejszej liczby uderzeń.

Faworytami bez wątpienia byli: Zbigniew Jeż - aktualny Mistrz Kwidzyna w minigolfa oraz broniący tytułu mistrzowskiego w crossie - Marek Żeleźniak. Ten ostatni jednak w tym roku nie włączył się do walki o podium zajmując dopiero 10 miejsce.

Zwyciężył Robert Cynk, który 18 dołków zaliczył przy pomocy 91 uderzeń. Następny w kolejności Mariusz Schaefer było o dwa uderzenia słabszy, a Zbigniew Jeż zakończył grę z wynikiem 94 uderzeń.

Wśród pań triumfowała Beata Kowalska, która zdobyła 102 punkty i w klasyfikacji ogólnej zajęła VII miejsce. Na drugim stopniu podium wśród pań stanęła Anna Kowalska - 123 pkt, a trzecia była Barbara Łukaszewska - 125 pkt.