O Pogoni Prabuty możemy usłyszeć nie tylko na boisku. Już po raz trzeci działacze tego klubu, piłkarze oraz przyjaciele, organizują akcję pod hasłem „Pogoń uczy pomagać". W sobotę, 6 lutego, zaproszone do Prabut drużyny zmagać się będą na boisku miejskiej hali. Oprócz sportowej rywalizacji tego dnia będzie również prowadzona zbiórka artykułów żywnościowych i środków czystości, które następnie trafią do potrzebujących rodzin. Będzie można również zostać dawcą szpiku kostnego. Jedną ze współorganizatorek zabawy jest Sylwia Tatara. Jak podkreśla w rozmowie z „Kurierem Kwidzyńskim”, w tę sobotę warto przyjść na miejską halę, pomoc potrzebującym i doskonale się bawić, oglądając przy tym zmagania piłkarzy.
-Turniej to przede wszystkim zmagania drużyn piłkarskich. Zagrają w nich radni i urzędnicy, lokalne firmy i organizacje, a także byli zawodnicy klubu MKS Pogoń Prabuty. W turnieju nie uczestniczą jednak żadni piłkarze grający aktualnie w klubach piłkarskich. W tym roku naszą akcję organizujemy wspólnie z lokalnymi organizacjami takimi jak Caritas Prabuty, Różowe Okulary, a także fundacją DKMS Polska. Oprócz corocznej, jak to miało miejsce w poprzednich latach, zbiórki artykułów spożywczych, chemicznych oraz kosmetycznych, (dla najuboższych rodzin naszej gminy) postanowiliśmy także zorganizować Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Jeśli zaś chodzi o zbiórkę artykułów, ich segregacją i rozdzielaniem zajmie się Caritas Prabuty oraz Różowe Okulary, które doskonale wiedzą jakie rodziny najbardziej ich potrzebują. Jak sama nazwa turnieju mówi, MKS Pogoń chce pokazać swoim wychowankom, a także mieszkańcom, że klub to nie tylko zmagania na boisku piłkarskim, ale także edukacja i rozwijanie cech, które definiują nas jako „dobrego człowieka” – informuje Sylwia Tatara.
W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do prabuckiej hali miejskiej. Udając się tam warto zabrać ze sobą produkty żywnościowe, środki czystości, artykuły kosmetyczne. Im więcej osób tego dnia weźmie udział w imprezie „Pogoń uczy pomagać" tym więcej osób potrzebujących otrzyma wsparcie. Warto też zarejestrować się jako dawca szpiku kostnego. Badanie jest całkowicie bezbolesne bowiem wolontariusze fundacji DKMS pobiorą tylko próbki śliny.
Napisz komentarz
Komentarze