-Tym sposobem nawiązaliśmy do tradycji sięgającej czasów św. Franciszka z Asyżu, który był pomysłodawcą i twórcą szopki i jasełek. To właśnie Biedaczyna z Asyżu po raz pierwszy w początkach XIII w. wprowadził prawdziwy żłóbek do liturgii Bożego Narodzenia i odtworzył niejako to, co wydarzyło się w Betlejem - mówi dyrektor Szkoły Katolickiej siostra Marta Majerczyk.
Nowonarodzony Pan Jezus nadaje sens naszemu życiu
Na Jasełkach były obecne rodziny młodych aktorów. Nie zabrakło także szkolnych kolegów, nauczycieli oraz zaproszonych gości, w tym: ks. Ignacego Najmowicza, proboszcza parafii pw. Św. Jana Ewangelisty; Lidii Nowackiej, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie oraz Wojciecha Kowalczyka, prezesa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej. W spotkaniu wzięły także udział Wioletta Krupińska, która w poprzednim roku była wicedyrektorem szkoły oraz dyrektor Szkoły Katolickiej siostra Marta Majerczyk.
Podczas przywitania Siostra Marta podkreśliła, że wspólne świętowanie jest także naszym świadectwem wiary w Boga, który dla nas stał się człowiekiem.
-Byśmy w tym świecie, czasem pełnym chaosu, wielu ideologii, sprzecznych opinii, nie zagubili się. Byśmy wiedzieli, że to Nowonarodzony Pan Jezus nadaje sens naszemu życiu - podkreślała.
Recytowali „Orędzie z Groty Betlejemskiej”
Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w role aniołów, pastuszków i Świętej Rodziny, pozwalając przeżywać od nowa tajemnicę Zwiastowania Panny Maryi oraz Narodzenia Pana Jezusa. Uroku jasełkowemu przedstawieniu dodały także piękne stroje i dekoracje. Na koniec uczniowie recytując „Orędzie z Groty Betlejemskiej” Lauberta Nobena przypomnieli nam jeszcze raz dlaczego Pan Jezus się narodził. Po przedstawieniu wszyscy zebrani spędzili natomiast czas na wspólnym śpiewaniu kolęd i słodkim poczęstunku.
Uczniowie nie mogli doczekać się Jasełek
-Już kilka dni przed uroczystością, uczniowie mówili, że nie mogą doczekać się Jasełek. Widać, że takie spotkania sprawiają im wielką radość. Uczniowie mogli nie tylko wcielić się w role, zaprezentować swoje talenty, uzewnętrznić swoją wrażliwość, ale także w sposób kreatywny przeżywać treści religijne i ubogacać się duchowo. Takie spotkania stają się także, dobrą okazją, do integrowania całej wspólnoty szkolnej: nauczycieli, rodziców i dzieci – dodaje dyrektor Szkoły Katolickiej.
Napisz komentarz
Komentarze