wtorek, 14 maja 2024 09:28

1/16 finału Mistrzostw Polski juniorek.

PIŁKA RĘCZNA. Zawodniczki MTS Kwidzyn wywalczyły awans do kolejnej fazy Mistrzostw Polski juniorek. W 1/16 finału kwidzynianki zdobyły komplet punktów wygrywając swoje pojedynki ze Szczecinem i Lublinem. Drugie miejsce premiowane awansem do 1/8 finału wywalczył natomiast zespół UKS „ROXA” Lublin.
Paulina Kucharska odbiera puchar za zwycięstwo w 1/16 finału mistrzostw Polski juniorek.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Turniej rozpoczął się od pojedynku gospodyń z ekipą Lublina. Podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego nie miały żadnych problemów w starciu z przyjezdnymi, prowadząc do przerwy różnicą 8 bramek. Po zmianie stron MTS kontynuował swoją dobrą passę i ostatecznie zakończył ten pojedynek zwycięstwem 34:27.

Inauguracyjna porażka zespołu z Lublina sprawiła, że UKS „ROXA”, chcąc realnie myśleć o awansie, musiała zwyciężyć w kolejnym spotkaniu. Po 30 minutach gry lublinianki prowadziły 18:12, aby ostatecznie zakończyć to spotkanie zwycięstwem 25:23. Mimo wygranej zawodniczki „ROXY” nie mogły być jednak pewne awansu. Wszystko rozstrzygnąć miało ostatnie spotkanie, w którym MTS Kwidzyn zmierzył się z Kusym Szczecin. Chcąc awansować szczecinianki musiały pokonać gospodynie. Tak się jednak nie stało, choć pierwsza połowa była niesamowicie zacięta. Ostatecznie kwidzynianki wygrały jednak 30:26 i awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorek z pierwszego miejsca. Turniej ten już za 2 tygodnie odbędzie się w Kwidzynie.

-Jest to pierwszy etap szczebla centralnego. Wiadomym jest jednak, że nie już tutaj słabych zespołów. Pierwszego dnia wygraliśmy dość zdecydowanie, natomiast niespodzianką była porażka zespołu ze Szczecina i to prawdopodobnie jeszcze bardziej zmotywowało te dziewczyny do walki z nami. Jedyną możliwością, żeby uzyskały awans było bowiem zwycięstwo z naszym zespołem. Grały bardzo walecznie i ambitnie, my w drugiej części pierwszej połowy troszeczkę za bardzo uwierzyliśmy natomiast w szybkie prowadzenie bramkowe. Jak na nasz zespół zrobiliśmy bardzo dużo błędów własnych, do tego doszła nieskuteczność i mecz zaczął robić się trochę nerwowy. W drugiej połowie opanowaliśmy jednak nasze emocje i sukcesywnie powiększaliśmy przewagę, więc mecz do końca był pod naszą kontrolą. Generalnie wniosek jest taki, że czeka nas jeszcze dużo pracy, a kolejna faza mistrzostw Polski już za dwa tygodnie.

Tabela końcowa turnieju:

1.MTS Kwidzyn 2 4:0 64-53
2.UKS „ROXA” Lublin 2 2:2 52-57
3.MKS Kusy Szczecin 2 0:4 49-55

Wyniki rozegranych spotkań:

MTS Kwidzyn – UKS „ROXA” Lublin 34:27 (17:9), MKS Kusy Szczecin – UKS „ROXA” Lublin 23:25 (12:18), MTS Kwidzyn – MKS Kusy Szczecin 30:26 (14:15).