Koparka uszkodziła gazociąg. Strażacy ewakuowali 24 mieszkańców.

  • 26.06.2019, 15:10
  • (fox)
Koparka uszkodziła gazociąg. Strażacy ewakuowali 24 mieszkańców. Fot. Mirosław Wiśniewski Do uszkodzenia gazociągu doszło podczas prac budowlanych na ul. Machutty.
KWIDZYN. Aż dziewięć zastępów straży pożarnej pracowało przy usuwaniu skutków rozszczelnienia się gazu przy ul. Machutty. Do zdarzenia doszło podczas prowadzonych w tym miejscu prac budowlanych. Na czas akcji z pobliskich domów, lecznicy dla zwierząt oraz myjni samochodowej ewakuowano 24 osoby. Wstrzymano także ruch uliczny.

Opisywane zdarzenie miało miejsce we wtorek, 25 czerwca na ul. Machutty.

-Doszło tam do rozszczelnienie gazociągu średniego ciśnienia, w wyniku uszkodzenia przez koparkę wykonującą w tym miejscu prace przy budowie domu. Do akcji zadysponowano Pogotowie Gazowe oraz dziewięć zastępów straży pożarnej, w tym jeden zastęp Zakładowej Służby Ratowniczej IP oraz zastępy OSP Gardeja i OSP Sadlinki. Działania straży, wspólnie z Pogotowiem Gazowym, polegały na wykonaniu wykopu w celu zaciśnięcia gazociągu, rozstawieniu kurtyn wodnych w celu zabezpieczenia rozprzestrzeniania się chmury gazowej oraz ewakuacja okolicznych mieszkańców. Po zaciśnięciu gazociągu przez Pogotowie Gazowe odpompowaliśmy także wodę wykorzystywaną podczas naszych działań – wyjaśnia st. kpt. Wojciech Berent z Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

Podczas akcji ewakuowano 24 osoby, mieszkańców okolicznych domków jednorodzinnych, osób pracujących i przebywających w lecznicy przy ul. Warszawskiej oraz użytkowników pobliskiej myjni samochodowej. Na czas prowadzenia działań wstrzymano również ruch uliczny na ulicy Machutty oraz ulicy Szerokiej.

(fox)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ryszard Bartosiak
Ryszard Bartosiak 27.06.2019, 10:16
Panie Krzyżak proszę mnie nie obrażać, ja tego tekstu nie pisałem. Moje teksty podpisuję skrótem RB albo pełnym imieniem i nazwiskiem.
krzyżak
krzyżak 26.06.2019, 16:03
Panie Bartosiak tam od lat nie ma lecznicy dla zwierząt. Skad,żeś sie pan urwał.

Pozostałe