Policjanci z wizytą w przedszkolu „Chatka Puchatka”

  • 27.09.2019, 07:00
  • KPP Kwidzyn
Policjanci z wizytą w przedszkolu „Chatka Puchatka” Fot. KPP Kwidzyn
W ubiegły czwartek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili lekcję dla dzieci z przedszkola "Chatka Puchatka" dotyczącą tematu „Bezpieczna Droga do Szkoły” i akcji „Bądź widocznym patriotą”. Celem tego spotkania była nauka prawidłowych zachowań w ruchu drogowym oraz uświadomienie jak ważne jest noszenie odblasków. Dzieci podczas zajęć ćwiczyły przechodzenie przez ulicę oraz odpowiadały na pytania przygotowane przez policjantów. Na zakończenie spotkania dla poprawy ich bezpieczeństwa zostały wy

19 września br. funkcjonariusze z kwidzyńskiej komendy odwiedzili dzieci z przedszkola „Chatka Puchatka” w Kwidzynie. Głównym celem spotkania było przybliżenie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” i „Bądź widocznym patriotą”. Podczas wizyty funkcjonariusze omówili jak właściwie poruszać się po drodze i jak bezpiecznie podróżować w samochodzie lub podczas jazdy rowerem. Policjanci podkreślali także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecaku, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Maluchy z uwagą słuchały funkcjonariuszy i prawidłowo powtarzały przekazaną wiedzę. Starsze dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajmy o tym, że każdy z nas może wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Nawet mały odblask po zmierzchu nabiera ogromnego znaczenia bo sprawia, że stajemy się widoczni. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok, a warunki atmosferyczne często dodatkowo pogarszają widoczność na drodze.

Zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Zachęcamy do noszenia odblasków także na terenach zurbanizowanych. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Fot. KPP Kwidzyn

KPP Kwidzyn

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe