Muszą przesunąć terminy

  • 18.05.2020, 10:34
  • Źródło: Kurier Kwidzyński - dodatek Obserwator
Muszą przesunąć terminy
Organizacje pozarządowe, które każdego roku realizują różne projekty dla osób niepełnosprawnych, znalazły się w trudnej sytuacji. Nie mogą na razie realizować swoich planów. Być może po poluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią przynajmniej część z nich doczeka się realizacji.

- Wysłaliśmy pisma do organizacji pozarządowych z pytaniem o realizację planowanych zadań. Chcemy wiedzieć czy rezygnują z ich wykonania czy ewentualnie przenoszą realizację na inne miesiące. Istnieje możliwość przesunięcia terminów na drugie półrocze, ale nie wiadomo jeszcze jaka będzie sytuacja związana z pandemią - twierdzi Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

W tym roku samorząd powiatu zaplanował, w ramach pieniędzy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rehabilitację społeczną i zawodową, dofinansowanie w kwocie 50 tys. zł na różnego rodzaju działania dotyczące sportu, kultury, rekreacji i turystyki. Tego typu zadania każdego roku wykonują organizacje pozarządowe działające na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.

(jk)

 

Źródło: Kurier Kwidzyński - dodatek Obserwator

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe