Wakacje w okresie pandemii. Półkolonie zamiast obozów

  • 09.07.2020, 19:56
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Wakacje w okresie pandemii. Półkolonie zamiast obozów Foto: archiwum
Półkolonie zastąpią obozy wyjazdowe dla dzieci i młodzieży. W turnusach organizowanych w mieście uczestniczyć będą między innymi dzieci objęte opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także dzieci ze świetlic środowiskowych.

- Organizatorem turnusów jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. To odpowiedź na niemożność organizacji obozów wyjazdowych. Wiemy, że z organizacji takich obozów rezygnują grupy sportowe. Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące organizacji  wycieczek czy obozów są bardzo restrykcyjne, dlatego wypoczynek będzie organizowany w mniejszych grupach na miejscu. Podobnie jak w ubiegłych latach półkolonie organizuje Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, ale niestety uczestniczą w nich mniejsze grupy dzieci i młodzieży. To grupy 12 i 14 osobowe, w zależności od wieku. My także uruchamiamy cztery dwutygodniowe turnusy: dwa w świetlicy przy ul. Hallera i dwa w świetlicy przy ul. Miłosnej. Turnusy będą organizowane od 6 lipca. Będą to dwie grupy po 13 i dwie po 14 osób. Oczywiście półkolonie będą organizowane  w taki sposób, aby spełnić wszystkie wymogi sanitarne - twierdzi Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna.

Z powodu pandemii zabraknie wielu imprez organizowanych co roku przez Kwidzyńskie Centrum Kultury, Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji czy Bibliotekę Miejsko-Powiatową.

- Biblioteka Miejsko-Powiatowa nadal jest tylko częściowo otwarta. Oddawane książki muszą pozostać w kwarantannie. Działalność edukacyjna, animacyjna czy nawet półkolonijna, która była prowadzona rok wcześniej, niestety musi być na razie zawieszona. Musimy w okresie wakacji wszystkim zapewnić bezpieczeństwo - podkreśla Piotr Widz.

 

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe