KONTROLE PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW PRZECIWEPIDEMICZNYCH POLICJANTÓW I STRAŻY MIEJSKIEJ JUŻ DZIŚ!

  • 22.10.2021, 09:10
  • Źródło: KPP Kwidzyn
KONTROLE PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW PRZECIWEPIDEMICZNYCH POLICJANTÓW I STRAŻY… Policja
Czwarta fala pandemii koronawirusa nabiera tempa, a wraz z nią policjanci wraz ze strażnikami miejskimi wzmagają działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się Covid-19. Dlatego funkcjonariusze prowadzą i będą prowadzić kontrole w środkach komunikacji publicznej, sklepach oraz galeriach. Apelujemy! Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obostrzeń, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Kwidzyńscy policjanci każdego dnia prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Podczas kontroli m.in. placówek handlowych, dworców i środków komunikacji publicznej funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania maseczką ust i nosa. Dzisiaj policjanci wspólnie z funcjonariuszami straży miejskiej będą czuwać również nad naszym bezpieczeństwem i będą sprawdzać, czy wszyscy stosują się do wprowadzonych przepisów. Podczas wspólnych kontroli będzie sprawdzane, jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do obecnych przepisów związanych z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, mundurowi będą podejmować interwencje.

Poluzowanie niektórych obostrzeń spowodowało, że wiele osób najprawdopodobniej przestało myśleć o wciąż istniejącym zagrożeniu. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do szybkiego wzrostu zachorowań na koronawirusa i w efekcie do ponownych bardziej restrykcyjnych ograniczeń. Pamiętajmy, zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Pandemia nie zniknęła, a czwarta fala nabiera rozpędu, której skutków można w dużej mierze uniknąć, stosując się do obowiązujących przepisów.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, zasłanianie nosa i ust oraz przestrzeganie zasad utrzymania odpowiedniej odległości. Pamiętajmy, aby unikać miejsc gromadzenia się osób, bo tam możemy narazić się na zakażenie. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
realista
realista 27.10.2021, 21:55
Niestety nawet pracownicy sklepów nie przestrzegają tych wymogów, więc skonczcie z tą fikcją.....

Pozostałe