Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 21:59
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

“Królewna Dobromiła” Spektakl dla dzieci w Teatrze Centrum Kultury

“Królewna Dobromiła” Spektakl dla dzieci w Teatrze Centrum Kultury

Autor zdjęcia: Kwidzyńskie Centrum Kultury

Źródło zdjęcia:Królewna Dobromiła

Troszkę przekornie, troszkę na luzaku i z lekką niespodzianką -  12 lipca na deski kwidzyńskiego teatru zagości Centrum Kultury Teatr ze spektaklem dla dzieci “Królewna Dobromiła”. 

Niezupełnie wiadomo, czy było to dawno dawno, czy tylko jakiś czas temu. Nie jest też jasne, czy za siedmioma górami i siedmioma lasami, czy też całkiem niedaleko stąd. Wiemy jednak niezbicie, że było sobie wspaniałe królestwo rządzone przez dobrego króla. We wspaniałym zamku wychowywała się piękna królewna Dobromiła, która po swoim ojcu miała szlachetne serce. Niestety okrutna macocha zarzuciła na to cudowne miejsce i na tych dobrych ludzi sieć swojej intrygi.

            Wkrótce nad szczęśliwym dotąd królestwem zaczęły gasnąć ostatnie promyki nadziei. Król zapada na tajemniczą chorobę, zła Królowa czeka na przejęcie tronu i swój gniewny wzrok kieruje w stronę Królewny, która nie zdaje sobie sprawy, że za chwilę może stracić wszystko, co kocha.

(więcej na stronie: http://teatr.grudziadz.pl/krolewna-dobromila/)

Obsada:

Królewna Dobromiła – Oliwia Górska

Królowa; Szeptucha – Aleksandra Perz

Król; Przeor; Zbój Madej – Beniamin Koralewski

Gniewosz – Zbigniew Kulwicki

Kot – Bartosz Bagniewski / Julia Ostaszewska

Bartek; Strażnik – Adam Szczerbaty

Reżyseria: 

Zbigniew Kulwicki 

Centrum Kultury Teatr od początku swojego istnienia, czyli od 1991 roku, prowadzi szeroko zakrojoną działalność impresaryjną w zakresie teatru, muzyki i kabaretu. Jest organizatorem wielu imprez cyklicznych. W czasie trwania sezonu kulturalnego można obejrzeć na scenie przedstawienia w wykonaniu teatrów z całego kraju, wysłuchać koncertów muzyki: klasycznej, operowej i operetkowej, jazzowej  i estradowej, a także zobaczyć występy najlepszych grup kabaretowych. Inną ważną działalnością Centrum Kultury jest organizacja imprez plenerowych. Co roku w czerwcu na Błoniach Nadwiślańskich odbywają się koncerty z okazji Dni Grudziądza, a w sierpniu Pożegnanie wakacji. To nie wszystko, w okresie urlopowym, przez dwa miesiące, mieszkańcy miasta oraz turyści mogą korzystać z innej plenerowej oferty jest to festiwal Lato na Starym Mieście. W tym czasie w najpiękniejszych zakątkach Grudziądza odbywają się koncerty i spektakle uliczne.

Kiedy: 12 lipca, godz. 16:30 

Gdzie: teatr, ul. Katedralna 18 

Bilety: 15 zł


Lokalizacja
Kwidzyn, pomorskie
Rozpoczęcie: 12.07.2022
Reklama
Reklama