Pożar w Benowie
W Benowie (gmina Ryjewo) wybuchł pożar w domku jednorodzinnym. Ogień pojawił się na poddaszu budynku. Strażacy ugasili pożar i rozebrali część stropu w sąsiedztwie przewodu kominowego. Przewietrzyli też pomieszczenia poddasza i wygasili ogień w piecu centralnego ogrzewania. W akcji uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie oraz z ochotniczych straży pożarnych w Benowie i Ryjewie. Przypuszczalną przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy. Straty oszacowano wstępnie na ok. 5 tys. zł.
Ogień w budynku
W miejscowości Czarne Małe (gmina Gardeja) doszło do pożaru budynku wielorodzinnego. Strażacy po ugaszeniu ognia rozebrali część konstrukcji dachu oraz wynieśli na zewnątrz nadpalone, składowane w budynku materiały oraz je dogasili. Jednemu z mieszkańców udzielono pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia. Przypuszczalna przyczyna pożaru nie została ustalona. Straty oszacowano na ok. 10 tysięcy złotych.
Wydano zakazy
Dwa zakazy użytkowania przewodów kominowych, do czasu wydania pozytywnych opinii przez kominiarza, wydali strażacy w minionym tygodniu. Były one związane z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla oraz pożarami sadzy w kominach.
Napisz komentarz
Komentarze