Pierwszy z nietrzeźwych kierowców zatrzymany został we środę, 20 grudnia, około godz. 19.00, na ul. Kraszewskiego w Prabutach. Mundurowi postanowili wówczas zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę golfa.
-W trakcie rozmowy z kierowcą funkcjonariuszy wyczuł od niego zapach alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 32-letni prabucianin miał w swym organizmie 0,5 promila alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnym systemie danych mężczyzny, okazało się, że nie posiada on uprawnień do prowadzenia pojazdu. Kierowca nie miał również obowiązkowego ubezpieczenia i dowodu rejestracyjnego od samochodu. Funkcjonariusze uniemożliwili więc dalszą jazdę i odholowali auto na policyjny parking – wyjaśnia mł. asp. Bożena Schab, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.
Drugi z pijanych kierowców zatrzymany został przez mundurowych we czwartek, 22 grudnia, około godz. 4.30 na ul. Sztumskiej w Kwidzynie. Mężczyzna chciał wówczas wyjechać swoją mazdą spod baru, jednak podczas cofania uderzył w znajdujące się tam ogrodzenie. Jak się okazało prowadzący auto 29-letni mieszkaniec gminy Gardeja miał w swym organizmie 2 promile alkoholu.
-Niebawem obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy – dodaje B. Schab.






![[FOTO] Spotkanie wigilijno-noworoczne dziennikarzy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich [FOTO] Spotkanie wigilijno-noworoczne dziennikarzy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich](https://static2.kwidzyn1.pl/data/articles/sm-4x3-foto-spotkanie-wigilijno-noworoczne-dziennikarzy-stowarzyszenia-dziennikarzy-polskich-1769253848.jpg)



















Napisz komentarz
Komentarze