Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 20:44
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Wypadek w Cyganach, są poważnie ranni. Apel Policji o ostrożną jazdę!

Kwidzyńscy policjanci pracowali przy zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Cygany. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca oplem nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania i doprowadziła do zderzenia z 29-latkiem jadącym citroenem z przeciwnego kierunku. W wyniku tego zdarzenia kierowcy obu aut z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala.
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Wypadek w Cyganach, są poważnie ranni. Apel Policji o ostrożną jazdę!
Autor: Policja

Wczoraj kilka minut po godzinie 14.00 oficer dyżurny kwidzyńskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze relacji Krzykosy- Cygany na terenie gminy Gardeja. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 25-letnia kobieta kierująca oplem nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku citroenem, który następnie uderzył w przydrożne drzewo.

 W wyniku tego zdarzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafili kierujący obu aut. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana przez kilka godzin w obu kierunkach.

Policjanci będą dokładnie wyjaśniali okoliczności tego wypadku w prowadzonym postępowaniu.

Apelujemy do kierowców o rozwagę, ostrożność i dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków drogowych i atmosferycznych. Zalecamy również, aby kierujący zachowali odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu, by w przypadku konieczności nagłego hamowania nie dopuścić do zderzenia. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska.

Apel kierujemy także do pieszych, którzy po zmierzchu czy podczas trudnych warunków atmosferycznych, powinni być szczególnie ostrożni. Przechodząc przez jezdnię powinni upewnić się czy zdążą przejść na drugą stronę, i zdawać sobie sprawę, że długość drogi hamowania nadjeżdżającego pojazdu w takich warunkach jest znacznie wydłużona.

Każdy pieszy, który porusza się po zmroku poza obszarem zabudowanym musi mieć na sobie element odblaskowy, który będzie widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niestosowanie się do tego przepisu grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych. Z obowiązku noszenia odblasku zwolnieni są piesi poruszający się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku oraz w strefie zamieszkania, gdzie pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem. Warto jednak w warunkach niedostatecznej widoczności zadbać o swoje bezpieczeństwo i nosić odblaski niezależnie od tego, gdzie się poruszamy i o jakiej porze.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 26°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama