Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 20:53
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

W całym województwie pomorskim policyjna akcja „Bezpieczny pieszy”

Od rana (8 października) pomorscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Podstawowym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.
W całym województwie pomorskim policyjna akcja „Bezpieczny pieszy”
Autor: Redakcja

8 października na drogach naszego województwa policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Mundurowi zwrócą uwagę na wykroczenia pieszych i wobec pieszych. Zwiększoną liczbę patroli spotkamy w obrębie przejść dla pieszych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków.

Policja przypomina kierowcom przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Pieszym natomiast przypominamy, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się nawet kiedy sygnalizator nadaje kolor zielony.

 

Po zmroku, poza obszarem zabudowanym, należy korzystać z elementów odblaskowych.

 

Działania będą trwały od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora. Należy pamiętać, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem samochodowym mają znikome szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

 

 

KPP Tczew


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 26°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama