Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 21:22
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Sprawdzą stan trzeźwości kierujących. Policyjne działania „Trzeźwość”

Od jutra na pomorskich drogach będzie można zauważyć większą liczbę policjantów sprawdzających trzeźwość kierujących. Przez weekend prowadzone będą działania „Trzeźwość”. Ich celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie.
Sprawdzą stan trzeźwości kierujących. Policyjne działania „Trzeźwość”
Autor: KWP Gdańsk

Od wczesnych godzin rannych na drogach naszego województwa będzie można zauważyć większą liczbę mundurowych, kontrolujących trzeźwość kierujących. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwość”, których celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, powodowanych przez uczestników ruchu, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie. Funkcjonariusze przy okazji kontroli trzeźwości sprawdzą także czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

 

Każdy zatrzymany do kontroli kierujący poddany zostanie badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku wyniku pozytywnego, funkcjonariusz zatrzyma prawo jazdy, pojazd zostanie usunięty z drogi na koszt właściciela, sprawa natomiast trafi do sądu. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość środków działających podobnie do alkoholu.

 

Przypominamy, że kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu także jest zabronione. W skrajnych przypadkach policjant może odstąpić od nałożenia mandatu karnego i sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.

 

KWP Gdańsk


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 25°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama