piątek, 7 października 2022 05:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kwidzyński policjant uratował mężczyznę przed samobójstwem

Tylko dzięki profesjonalnej postawie policjanta dyżurnego, który obsługiwał numeru alarmowego udało się zapobiec ludzkiej tragedii. Asp. sztab. Robert Myścich, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie po raz kolejny przyczynił się do uratowania życia, tym razem mieszkańcowi województwa łódzkiego. Dyżurny otrzymał informacje od pracownika Fundacji ITAKA, że prawdopodobnie 29-letni mężczyzna chce popełnić samobójstwo.
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Kwidzyński policjant uratował mężczyznę przed samobójstwem
Na zdjęciu: asp. sztab. Robert Myścich - dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie
Autor: Policja

Dzięki profesjonalnej postawie i doświadczeniu dyżurnego numeru alarmowego udało się zapobiec tragedii. Asp. sztab. Robert Myścich, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie przyczynił się do uratowania życia mieszkańcowi Opoczna.

W niedzielę wieczorem ok. godziny 20:00 dyżurny odebrał telefon od pracownika Centrum Zarządzania Kryzysowego Fundacji ITAKA, który poinformował go, że skontaktował się z nim drogą mailową prawdopodobnie mieszkaniec Kwidzyna, który chce targnąć się na swoje życie. Pracownik fundacji dodał, że chwilę wcześniej w trakcie rozmowy mailowej mówił mu o problemach rodzinnych oraz o tym, że chce połknąć dużą ilość tabletek jak również o tym, że przestał kontynuować leczenie psychiatryczne.

Pracownik fundacji podał imię i nazwisko oraz adres zamieszkania rzekomego samobójcy, dyżurny z Kwidzyna wysłał na miejsce patrol ale mieszkający tam mężczyzna jak i członkowie jego rodziny zaprzeczyli by kontaktował się z kimkolwiek w takiej sprawie oraz by miał on jakiekolwiek problemy natury psychicznej.

Dyżurny, nie poddał się i zaczął działać. Połączył się Biurem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji i ustalił, że na podstawie adresu mailowego są oni w stanie zlokalizować osobę pisząca maila do fundacji. Po kilku minutach udało się zdobyć dyżurnemu adres zamieszkania 29- letniego mężczyzny, okazało się, że jest on mieszkańcem województwa łódzkiego. Asp. sztab. Robert Myścich powiadomił o zaistniałej sytuacji tamtejszą jednostkę Policji, dzięki jego zaangażowaniu mundurowi z Opoczna szybko dotarli do mężczyzny. Wezwany na miejsce ambulans przetransportował 29-latka do szpitala.

Dzięki profesjonalnej postawie policjanta asp. sztab. Roberta Myścicha udało się zapobiec kolejnej tragedii.

Informujemy!

W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje "Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie" o numerze: 800 120 226

Ogólnopolski telefon zaufania 116 111, który jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne.

Wsparcie jest również oferowane przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości. Więcej informacji na stronie https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
POGODA
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama