piątek, 7 października 2022 04:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak zgromadzić wielu respondentów do badań konsumenckich?

W każdej branży wygrywa ten, kto jest bardziej świadomy i potrafi swoją wiedzę idealnie przełożyć na rzeczywistość. Bagaż doświadczeń to z całą pewnością rzecz na wagę złota, niemniej jednak, bardziej ogólnie, odpowiednie zgromadzenie wiedzy gwarantuje takie same rezultaty. Firma, która zdaje sobie sprawę z potrzeb i zainteresowań grup docelowych swoich produktów startuje z pole position. To właśnie dlatego zarówno małe, jak i największe przedsiębiorstwa decydują się na przeprowadzenie badań konsumenckich. Idea tej praktyki jest bliźniacza do tej, którą stosują partie polityczne, samorządy i inne placówki publiczne w celu zbadania opinii publicznej. Świadomość, jak dokładnie odpowiadać na potrzeby społeczeństwa, daje niezwykłe rezultaty. Ale jak przeprowadzić takie badanie? Jak zebrać potrzebnych do niego respondentów? Dowiesz się tego w tym wpisie.
  • Źródło: Art. partnera
Jak zgromadzić wielu respondentów do badań konsumenckich?

Materiał badawczy zdobędziesz, gdy zorganizujesz wiele jakościowych osób do ankiety

Badanie konsumenckie możesz wykonać sam. W zasadzie ze wszystkim tak jest. W obecnych czasach mamy ułatwiony dostęp do praktycznie wszystkich narzędzi - w temacie badań konsumenckich na własną rękę również. Dlaczego? Ponieważ jedną z najpopularniejszych metod badawczych w tej dziedzinie stanowią ankiety. Umiejętnie skonstruowana ankieta z całą pewnością da dostęp do świetnych danych. Ale są pewne wymagania. Po pierwsze ankieta nie powinna być zbyt długa, a polecenia precyzyjne. Sama jej forma również powinna być przystępna – ogromne bloki tekstu nie znajdą w nich zastosowania, utrudniając cały proces pozyskiwania osób do ankiety.


Może warto skorzystać z pomocy fachowej agencji badawczej? Oto zalety

Zajmijmy się jednak samym gromadzeniem respondentów. Co zrobić, aby ich zachęcić do wzięcia udziału w ankiecie? Cenne będzie opisanie celu badania, zagwarantowanie prywatności oraz wyznaczenie nagrody. To może być nawet bon do sklepu, udział w loterii lub drobna zapłata pieniężna. W tym celu możesz skorzystać z serwisów społecznościowych. Warto pamiętać jednak o tym, że firma potrzebuje dostępu do odpowiednich osób, a zdobycie respondentów samo w sobie jest już całkiem problematyczne. To dlatego praktycznie wszystkie firmy korzystają z usług agencji badawczych. Wyróżnić można chociażby firmę Norstat, którą znajdziesz pod linkiem: https://norstat.pl/blog/agencja-badawcza. Mają w zanadrzu bazę 650 000 gotowych do udzielenia odpowiedzi osób z ponad 18 państw. To także dobra oszczędność środków. Jeśli zliczylibyśmy środki, które musielibyśmy przeznaczyć na system motywacyjny dla respondentów, to wyszłoby, że zlecenie zadania dobrej agencji jest dużo atrakcyjniejszą opcją finansową. To także oszczędność czasu i sięgnięcie po najwyższą jakość danych. Wszystko jednak zależy od Ciebie i od Twoich potrzeb.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
POGODA
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama