Wtorek, 17 maja 2022 06:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wyciekł amoniak. Pracownik usunął nieszczelność

Strażacy otrzymali zgłoszenie o rozszczelnieniu instalacji amoniaku w Warmińskich Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Kwidzynie. Do zdarzenia doszło 8 maja.
Wyciekł amoniak. Pracownik usunął nieszczelność
Strażacy otrzymali zgłoszenie o rozszczelnieniu instalacji amoniaku w Warmińskich Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Kwidzynie. Instalacja została uszczelniona przez pracownika zakładu przed przybyciem strażaków.
Autor: (jk)
Źródło: KP PSP Kwidzyn

- O godzinie 8.37 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie przyjął zgłoszenie o rozszczelnieniu instalacji amoniaku. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie, jeden zastęp z OSP Tychnowy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Przed przybyciem służb na miejsce zdarzenia, pracownik zakładu dokonał usunięcia nieszczelności. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie, która zgłaszała złe samopoczucie, dokonaniu pomiarów atmosfery pod kątem obecności amoniaku, sprawdzeniu poprawności uszczelnienia i przewietrzeniu pomieszczeń - poinformował kpt. Krzysztof Skoczek, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie i oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

(jk)


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama