Wtorek, 5 lipca 2022 14:08
Reklama
Reklama
Reklama

Projekty niemieckiej i polskiej młodzieży. Zastanawiali się nad wyborem zawodu

Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie, IGS Osterholz-Scharmbeck oraz Ośrodka Szkoleniowego Bredbeck w powiecie Osterholz zastanawiała się nad wyborem zawodu. To kolejny projekt młodzieży, realizowany w ramach partnerskiej umowy powiatów kwidzyńskiego i niemieckiego Osterholz oraz współpracy szkół zapoczątkowanej w 2008 roku. Młodzi ludzie zastanawiali się jak znaleźć odpowiedni zawód przyszłości, korzystając z wielu informacji krążących w internecie lub w środkach publicznego przekazu. Uczestnicy projektu zastanawiali się też jak sprawdzić, czy dokonali dobrego wyboru i w jaki sposób go zareklamować i przekonać do wyboru innych. W projekcie uczestniczyło 28 uczniów, którzy pracowali w grupach.
Projekty niemieckiej i polskiej młodzieży. Zastanawiali się nad wyborem zawodu
Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie, IGS Osterholz-Scharmbeck oraz Ośrodka Szkoleniowego Bredbeck zastanawiała się nad wyborem zawodu.
Autor: (jk)
Źródło: ZSO nr 2 w Kwidzynie

- Efekty ich pracy można zobaczyć w formie wystawy fotograficznej, w holu szkoły. Wśród zawodów przyszłości można znaleźć wiele związanych z pogarszającym się klimatem, z problemami zanieczyszczeń naszej planety lub rozwojem nowych technologii.

Projekt nie polegał jedynie na pracy. W trakcie jego realizacji organizowanych było wiele rozmaitych zajęć integracyjnych. Uczestnicy mieli także wolny czas dla siebie. Pierwsze dni projektu spędzili w Jastrzębiej Górze nad morzem. Nie obyło się bez wyprawy do Gdańska, spaceru po Starówce i zakupów. Majówkę młodzież spędziła w szkole na przygotowaniu wystawy. Czas wolny goście z Niemiec spędzili w rodzinach naszych uczniów. Projekt zakończył się prezentacją multimedialną, w formie wystąpień publicznych uczniów w starostwie - twierdzi Anna Świątkowska ze Starostwa Powiatowego w Kwidzynie.

Dodaje, że celem projektu była nie tylko nauka języka obcego, ale także poznawanie innych ludzi i współpraca z nimi. Koordynatorki projektu to Katarzyna Wojciechowska i Ewa Chwiędacz-Feluś, nauczycielki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie. To nie koniec projektu, jego druga część będzie realizowana w czerwcu, w powiecie Osterholz. Młodzież zaprojektuje gazetę przyszłości, w której przedstawione zostaną także rezultaty części pierwszej projektu. Projekt dotyczący wyboru zawodu przyszłości został sfinansowany przez rodziców uczniów, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Starostwo Powiatowe w Kwidzynie. Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 8 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Niestety rządzący miastem nie robią kompletnie nic z pustostanami....może czekają na łapówki ?Data dodania komentarza: 23.06.2022, 23:49Źródło komentarza: Pożar w gmachu dawnego domu dziecka. Znaleźli poparzonego mężczyznęAutor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile
Reklama