Wtorek, 5 lipca 2022 14:12
Reklama
Reklama
Reklama

Plener rzeźbiarski w Rakowcu. Będą rzeźbić dłutem i piłami motorowymi

Do piątku potrwa Plener Rzeźbiarski w Rakowcu. Impreza odbywa się po raz ósmy. Na sobotę w Marezie zaplanowano zawody speed carving, czyli rzeźbienia w drewnie piłami motorowymi. Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie. Tegoroczny plener odbywać się będzie od 16 do 21 maja.
Plener rzeźbiarski w Rakowcu. Będą rzeźbić dłutem i piłami motorowymi
Autor: (op)

-  W tym roku w Rakowcu rzeźbić będą Piotr Jakubowski, Jan Lewicki oraz Mieczysław Wojtkowski. Artyści z wielką pasją i umiejętnościami zdradzą tajniki rzeźbiarskie i wprowadzą wszystkich w zaczarowany świat drewna. Miejscem zmagań rzeźbiarskich będzie teren znajdujący się przy świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu. Opiekunem pleneru będzie Piotr Jakubowski, wieloletni instruktor pracowni rzeźby w Rakowcu. Pracy rzeźbiarzy będzie się można przyglądać codziennie w godz. 9.00-17.00. 21 maja, w sobotę, przeniesiemy się na plac zabaw przy ul. Długiej 4a w Marezie. Tutaj odbędą się niezwykle widowiskowe zawody speed carving, czyli rzeźbienia w drewnie piłami motorowymi. Tego dnia odbędzie się także wernisaż rzeźb, które powstały w trakcie tygodniowej pracy artystów - informuje Wioleta Gintowt z Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie.

Ubiegłoroczny plener odbył się pod hasłem „Karuzela”. Rzeźbiarze wykonali wówczas sześć figur zwierząt, które będą siedziskami prawdziwej karuzeli.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 8 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Niestety rządzący miastem nie robią kompletnie nic z pustostanami....może czekają na łapówki ?Data dodania komentarza: 23.06.2022, 23:49Źródło komentarza: Pożar w gmachu dawnego domu dziecka. Znaleźli poparzonego mężczyznęAutor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile
Reklama