Wtorek, 5 lipca 2022 14:35
Reklama
Reklama
Reklama

„Etno Almanach Dolnego Powiśla”. Nauczą się piosenki i ludowego tańca

Mieszkańcy gminy będą uczyli się piosenki ludowej oraz tańca ludowego. Warsztaty, których organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, odbędą się 17 i 18 oraz 23 i 24 maja w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tychnowach. Ich początek zaplanowano na godz. 17.00. Uczestnicy warsztatów nie tylko będą uczyli się piosenki ludowej, ale poznają źródła i korzenie powstawania pieśni ludowych oraz ich znaczenie w życiu codziennym wsi. Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Etno Almanach Dolnego Powiśla”.
„Etno Almanach Dolnego Powiśla”. Nauczą się piosenki i ludowego tańca
Autor: (jk)

- Zależy nam na upowszechnianiu naszego materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego, którego estetyka różni się od pozostałych regionów Pomorza i inspirowaniu uczestników do wykorzystania tradycyjnych zasobów dla upowszechniania lokalnego bogactwa. Pokażemy, że obcowanie i czerpanie z tradycji może być niepowtarzalnym doświadczeniem i przygodą - twierdzi Norbert Cesarz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie.

Według GOK najważniejszymi realizatorami projektu będą formalne i nieformalne grupy działające w gminie, lokalni twórcy ludowi, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich i ludowe zespoły śpiewacze, którzy są ambasadorami różnych dziedzin twórczości ludowej. GOK zaprasza do udziału dzieci, młodzież i dorosłych, w różnorodnych działaniach związanych z projektem „Etno Almanach Dolnego Powiśla”. W ramach projektu zaplanowano części tematyczne, w tym, etnograficzną (spotkanie z etnografem i historykiem oraz twórczynią ludową), muzyczną (warsztaty piosenki ludowej oraz warsztaty tańca ludowego), pszczelarską (wyjazd do pasieki, warsztat apiterapii i warsztat produkcji wosku pszczelego), rękodzielniczą (warsztaty wikliniarskie, malowanie tkanin, wicie wianków) i kulinarną (tradycyjna kuchnia regionalna i nowoczesna Dolnego Powiśla). Planowane jest także wykonanie muralu. Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie zamierza stworzyć publikację internetową oraz filmy dokumentujące wszystkie wydarzenia, które będą dostępne także dla osób słabowidzących, niewidomych i niesłyszących. Program EtnoPolska 2022, w ramach którego realizowany jest „Etno Almanach Dolnego Powiśla”, finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury. Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 24°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Niestety rządzący miastem nie robią kompletnie nic z pustostanami....może czekają na łapówki ?Data dodania komentarza: 23.06.2022, 23:49Źródło komentarza: Pożar w gmachu dawnego domu dziecka. Znaleźli poparzonego mężczyznęAutor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile
Reklama