Wtorek, 5 lipca 2022 14:59
Reklama
Reklama
Reklama

Uśnicki Bieg Rodła i obchody 100-lecia Związku Polaków w Niemczech

Uśnicki Bieg Rodła nadchodzi wielkimi krokami. Już w czwartek, 26 maja organizatorzy – Konfederacja Orderu Św. Stanisława oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Uśnicach zapraszają na pamiątkowy bieg. Główne obchody 100-lecia ZPN odbędą się w niedzielę 29 maja.
Uśnicki Bieg Rodła i obchody 100-lecia Związku Polaków w Niemczech
Autor: Public domain

Dodajmy, że bieg jest organizowany z okazji 100-lecia powstania Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła. Bieg będzie miał miejsce szlakami Leśnictwa Wilki, a wystartuje punktualnie o godz. 10.00.

Obchody nie zakończą się jednak na zawodach biegowych. 29 maja w niedzielę o godz. 12.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Sztumie zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i bohaterów walki o Polskość pod przewodnictwem JE bpa elbląskiego dra Jacka Jezierskiego.

Po mszy nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej na kościele parafialnym z okazji rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech; apel poległych, wystąpienia zaproszonych gości.

Na koniec uczestniczący w obchodach złożą kwiaty i zapalą znicze pod Pomnikiem Bohaterów Rodła.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W OBCHODACH !!

(tomm)


 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 24°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Niestety rządzący miastem nie robią kompletnie nic z pustostanami....może czekają na łapówki ?Data dodania komentarza: 23.06.2022, 23:49Źródło komentarza: Pożar w gmachu dawnego domu dziecka. Znaleźli poparzonego mężczyznęAutor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile
Reklama