piątek, 7 października 2022 05:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trzy Złote Pinezki Map Google w województwie pomorskim

Piętnaście parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody zostało laureatami Złotych Pinezek. Google przyznaje to wyróżnienie na podstawie opinii użytkowników i użytkowniczek Map. W województwie pomorskim statuetkę otrzymują: Słowiński Park Narodowy, Kaszubski Park Krajobrazowy i rezerwat przyrody Kępa Redłowska. To już druga odsłona projektu – dwa lata temu, z okazji 15. urodzin Map Google, nagrodzonych zostało 16 atrakcji turystycznych – po jednej w każdym z województw.
  • Źródło: Krzysztof Lindner
Trzy Złote Pinezki Map Google w województwie pomorskim
Autor: Kolaż of CervusImpius

15 wyróżnień dla parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody

Każdego dnia w Mapach Google publikowanych jest ponad milion opinii. W ciągu ostatnich 3 lat liczba recenzji, ocen i zdjęć dodanych do Map wzrosła ponad dwukrotnie. Opinie Google to skarbnica wiedzy o lokalnych miejscach – szczególnie, gdy odkrywa się te nowe. Dzięki nim użytkownicy mogą łatwiej znaleźć różnorodne atrakcje czy firmy, które najbardziej odpowiadają ich potrzebom, lub wybrać miejsce, która pozwoli im odpocząć tak, jak lubią. I to właśnie na podstawie ocen i opinii użytkowników Map Google wyłoniono tegorocznych laureatów Złotych Pinezek.

Zielone cuda natury w województwie pomorskim

Piękno polskiej natury zachwyca swoim bogactwem i różnorodnością. W Polsce mamy obecnie 23 parki narodowe, ponad 120 parków krajobrazowych i niemal 1500 rezerwatów przyrody. Często to ostatnie już miejsca występowania wielu zagrożonych i ginących gatunków roślin i zwierząt, ale także tradycji historycznych, etnicznych oraz kulturowych. Perły polskiej przyrody doceniają użytkownicy Map Google, którzy odwiedzają parki i rezerwaty oraz dzielą się swoimi wrażeniami. Na bazie ich ocen i opinii Google przyznał 15 statuetek – po pięć dla parków narodowych, parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody. Aż 3 nagrodzone miejsca znajdują się w województwie pomorskim.

W środkowej części wybrzeża, pomiędzy Łebą a Rowami, znajduje się piękny Słowiński Park Narodowy. Jego symbolem są ruchome wydmy, które przypominają pustynię – ten największy w Europie obszar wędrującego piasku liczy około 500 ha powierzchni. W obrębie parku znajdują się również jeziora Łebsko i Gardno, a także lasy i torfowiska, które wspólnie z wydmami tworzą niezapomniane krajobrazy, tak chętnie odwiedzane przez turystów i miłośników fotografii. Ocena 4,8 ***** na podstawie 12 766 opinii. 

Amatorzy rowerowych wypraw i niezapomnianych widoków doceniają Kaszubski Park Krajobrazowy. Wiele szlaków wiedzie tu wokół słynnych kaszubskich jezior, przez gęste lasy i szczyty pagórków oraz przez klimatyczne wsie i miasteczka. W parku znajduje się również kilka wyjątkowych punktów widokowych, wśród szczególnie polecanych przez użytkowników Map Google są Złota Góra i Jastrzębia Góra oraz punkt widokowy w Sobótce. Ocena 4,7 ***** na podstawie 7 122 opinii.

Dziękujemy serdecznie wszystkim użytkownikom Google Maps za tak wysoką ocenę naszego Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Bardzo nam miło, że zostaliśmy docenieni. Serdecznie zapraszamy do jednego z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Polsce - mówi Monika Rekowska, kierownik Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Złotą Pinezką został odznaczony również jeden z pierwszych rezerwatów w Polsce – rezerwat przyrody Kępa Redłowska, który obejmuje 120 hektarów i ciągnie się wzdłuż Zatoki Gdańskiej. Można tam zobaczyć niepowtarzalny krajobraz z lasem bukowym na klifowym brzegu. Rezerwat jest miejscem gniazdowania wielu gatunków ptaków, zamieszkiwany jest również przez mniejsze i większe ssaki, a wśród nich dziki, które często można spotkać na plażach i skrajach rezerwatu. Ocena 4,8 ***** na podstawie 5 603 opinii.

Laureaci Złotych Pinezek Map Google w 2022 roku

PARKI NARODOWEPARKI KRAJOBRAZOWE

Karkonoski Park Narodowy (woj. dolnośląskie)

Ojcowski Park Narodowy (woj. małopolskie)

Pieniński Park Narodowy (woj. małopolskie)

Słowiński Park Narodowy (woj. pomorskie)

Bieszczadzki Park Narodowy (woj. podkarpackie)

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego (woj. śląskie)

Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy (woj. małopolskie)

Kaszubski Park Krajobrazowy (woj. pomorskie)

Ślężański Park Krajobrazowy (woj. dolnośląskie)

Bolimowski Park Krajobrazowy (woj. łódzkie)

REZERWATY PRZYRODY

Rezerwat przyrody Wąwóz Homole (woj. małopolskie)

Rezerwat przyrody Kadzielnia (woj. świętokrzyskie)

Rezerwat przyrody Wodospad Wilczki (woj. dolnośląskie)

Rezerwat przyrody Kępa Redłowska (woj. pomorskie)

Rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto (woj. małopolskie)

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom tego wyjątkowego wyróżnienia, które jest odzwierciedleniem docenienia piękna polskiej natury przez tysiące użytkowników i użytkowniczek Map Google. Bogactwo i różnorodność przyrody, mnogość szlaków zarówno dla miłośników pieszych wędrówek, jak i rowerowych wycieczek oraz świetna infrastruktura miejsc to tylko niektóre z zalet parków i rezerwatów dostrzeżonych przez użytkowników i użytkowniczki. Mamy nadzieję, że Złote Pinezki będą również inspiracją do planowania wypoczynku i odwiedzenia właśnie tych i im podobnych zielonych miejsc w Polsce. Użytkowników i użytkowniczki zachęcamy do korzystania z opinii i dzielenia się z innymi cennymi wskazówkami, ciekawymi informacjami czy pięknymi zdjęciami mówi Elżbieta Różalska z Google Polska.

Opinie z pierwszej ręki, dzięki którym można odkrywać świat po swojemu

Mapy Google nie tylko pomagają użytkownikom dotrzeć w wybrane miejsce, ale pozwalają również dzielić się opiniami i zdjęciami. Są one bardzo pomocnym źródłem informacji dla osób odwiedzających dane miejsce lub dla tych, którzy dopiero szukają inspiracji, aby spędzić wolny czas tak, jak lubią. W opiniach znaleźć można między innymi informacje o dostępności parkingów, warunkach na szlakach, a także np. wskazówki, czy w danym miejscu można spacerować z dziećmi w wózku lub zabrać na wyprawę psa. W Mapach Google użytkownicy mogą także wyszukiwać z uwzględnieniem treści opinii. Wystarczy wpisać frazę park krajobrazowy kajaki”, aby pojawiła się informacja, w których parkach krajobrazowych funkcjonują spływy kajakowe.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
POGODA
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama