piątek, 7 października 2022 05:02
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podsumowanie działań NURD na terenie powiatu kwidzyńskiego

Kwidzyńska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi ujawnili 23 wykroczenia, na sprawców nakładali mandaty oraz stosowali pouczenia. Podczas akcji mundurowi nie tylko karali za wykroczenia, ale zwracali też uwagę kierowców i pieszych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Podsumowanie działań NURD na terenie powiatu kwidzyńskiego
Autor: KWP Gdańsk

10 sierpnia od rana policjanci kwidzyńskiej drogówki prowadzili działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Priorytetem akcji było ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami, nakładano mandaty.

Stróże prawa przypominali kierującym, że brawurowa jazda i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Podczas wczorajszych działań policjanci ruchu drogowego ujawnili łącznie 23 wykroczenia. W 11 przypadkach było to przekroczenie prędkości w rejonach przejść dla pieszych, kolejnych 11 wykroczeń dopuścili się piesi, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Po godzinie 21 dwoje pieszych zostało ukaranych mandatami za naruszenie obowiązku poruszania się lewą stroną drogi, nie posiadali oni także kamizelek odblaskowych, które są wymagane poza terenem zabudowanym.

Przepisy ruchu drogowego nie tylko regulują zachowania kierowców pojazdów mechanicznych ale też nakładają szereg obowiązków wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są osoby poruszające się pieszo oraz kierujący jednośladami. Warto przypomnieć, że wszystkich uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Partnerstwo na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zmniejszy ilość zdarzeń drogowych, tym samym zwiększając poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

Stawką nie są tutaj nawet najwyższe grzywny czy punkty karne. Stawką bardzo często jest ludzkie życie i zdrowie oraz dramat rodzin, którym policjanci przynoszą tę najgorszą wiadomość…


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
POGODA
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama