wtorek, 23 kwietnia 2024 21:30

Supra Kwidzyn – Ważne Zwycięstwo na Trudnym Terenie!

W meczu 3 kolejki V ligi pomorskiej – grupa Gdańsk II w sezonie 2022/2023, drużyna Supry Kwidzyn wygrywa na wyjeździe 2:1 z zespołem Delta Miłoradz. 20.08.2022 w sobotę Supra Kwidzyn przystępowała do kolejnego spotkania w pomorskiej V lidze. Przeciwnikiem była drużyna Delty Miłoradz, która, podobnie jak Supra jest beniaminkiem w tych rozgrywkach. Bardzo trudne spotkanie z niewygodnym rywalem, które zespół z Kwidzyna wygrał w stosunku 2:1.
  • Źródło: Michał Trautsolt

Źródło: Michał Trautsolt

Mimo niezbyt sprzyjających warunków do gry (murawa w nienajlepszym stanie), to właśnie drużyna gości od początku prowadziła grę. Mocno nastawieni na ofensywny futbol podopieczni Andrzeja Tołstika starali się stwarzać sobie sytuacje pod bramką rywala. Najbardziej niebezpieczny w pierwszej połowie był Tomasz Wacławski, który swoimi rajdami z boku boiska siał postrach wśród obrońców z Miłoradza. W 26 minucie, po jednym z wielu stałych fragmentów gry, świetny strzał z około 20 metrów oddał Patryk Obiała, czym otworzył wynik spotkania. Do przerwy goście prowadzili 1:0.

W drugiej połowie to nadal goście dłużej byli przy piłce, jednak kontry gospodarzy stawały się coraz groźniejsze. Po dłuższym zagraniu obrońcy Delty - zawodnicy gospodarzy znaleźli się w polu karnym Supry i po strzale z najbliższej odległości w 61 minucie bramkę wyrównującą zdobył Filip Wądołowski. Kilka chwil później, bardzo dobrze zareagował zespół Supry Kwidzyn i za sprawą Mateusza Górki, w 69 minucie goście znowu wyszli na prowadzenie. Zarówno jeden, jak i drugi zespół starał się jeszcze zagrażać bramce przeciwnika, jednak tego dnia kibicie zgromadzeni na stadionie bramek już nie ujrzeli. Mecz Delta Miłoradz – Supra Kwidzyn zakończył się wynikiem 1:2.

Bramki: F. Wądołowski (61’) – P. Obiała (26’), M. Górka (69’)

SUPRA: P. Kawiak - P. Barwiński, K. Karpus, J. Gretkowski, B. Naguszewski (T. Wróbel), P.Obiała, M. Górka, G. Łazarczyk (M. Alaburda), T. Wacławski, A. Tamowicz (P. Wojtaś), P. Lewandowski (M. Trautsolt)

DELTA: D. Wróblewski – M. Ochmiński, M. Pawłuszek, R. Kowalczyk, D. Śliwka, P. Stacharski, B. Piepórka, P. Zawicki, F. Wądołowski, Ł. Chranowski, K. Kędzierski.

Już w najbliższą sobotę 27.08.2022 o godzinie 17:00 Supra Kwidzyn rozgrywa kolejne spotkanie na kwidzyńskim stadionie. Przeciwnikiem drużyny z Kwidzyna będzie Kolejarz Chojnice, który jako jedyna drużyna wygrała do tej pory wszystkie spotkania. Wszystkich sympatyków drużyny Supra Kwidzyn serdecznie zapraszamy!