sobota, 20 kwietnia 2024 04:33

Piłka ręczna. Kwidzyn USAR wygrał kolejne spotkanie!!!

I kolejka I ligi grupy A w piłce ręcznej mężczyzn za nami! Sezon rozpoczęli również piłkarze ręczni USARu Kwidzyn. W pierwszej kolejce spotkali się w meczu wyjazdowym z drużyną KS Szczypiorniak Olsztyn i zwyciężyli wynikiem35-24 zostając liderem rozgrywek po pierwszym meczu.
  • Źródło: Marcin Grzona

Źródło: Marcin Grzona

Historycznie jeszcze nigdy USAR nie przegrał z drużyną Szczypiorniaka, zarówno w rozgrywkach II ligowych jak i I ligowych. Ostatni mecz w Olsztynie zakończył się jednak niewielkim zwycięstwem USARu 29-32, co zwiastowało, że na własnym parkiecie olsztynianie mogą sprawić niespodziankę. Mecz rozpoczął się od wielu błędów zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie boiska. W 9 minucie mieliśmy na tablicy wynik 3-4 (dla USARu), a sytuacji niewykorzystanych drugie tyle co bramek. W 13 minucie na swoje najwyższe jak i ostatnie prowadzenie w meczu wyszli gospodarze spotkania, rzucając bramkę na 6-4. Później doszło jednak do najdłuższej serii zdobytych bramek z rzędu, kiedy to w ciągu 6 minut zawodnicy USARu rzucili aż 7 bramek. Taka seria wynikała z dobrej gry w obronie naszego zespołu, błędów w rozegraniu gospodarzy i udanych przechwytów, z których udało się wyprowadzić skuteczne kontrataki. Warto też podkreślić dobrą dyspozycję Pawła Kiepulskiego, który wtórował kolegom z obrony udanymi interwencjami w bramce. Królami polowania w ataku było natomiast trio Nikodem Rozwadowski, Łukasz Cieślak i Dominik Sonnenfeld, którzy trafiali odpowiednio 4, 4 i 3 bramki w trakcie pierwszej połowy. W niej w przedziale 21-30 minuta, Szczypiorniak trafiał jeszcze 5 krotnie, przy 8 trafieniach kwidzyńskich husarzy. Po 30 minutach na tablicy wyniku widniał rezultat

11-19 i był to wynik oddający obraz pierwszej połowy, do pewnego momentu wyrównany, głównie ze względu na błędy po obu stronach boiska, a następnie dzięki lepszej grze w obronie i poprawy skuteczności, USAR wyszedł na przekonujące prowadzenie.

Zdecydowanie lepiej kwidzynianie zaczęli drugą połowę. Choć początkowy fragment zwyciężyli olsztynianie 2-1, to po chwili mieliśmy kolejną serię szybkich kontr o ataków i w ciągu 6 minut kwidzynianie rzucili 6 bramek z rzędu. Trzy z nich były autorstwa Dominika Sonnenfelda, a po jednej dorzucili Bartosz Janiszewski, Łukasz Cieślak oraz debiutujący w zespole Szymon Trzaskowski. Osiągając wynik 13-26 trener Dominik Boryń mógł już spokojnie rotować zawodnikami tak, by jak najwięcej minut rozgrywali najmłodsi z nich, łapiąc doświadczenie na poziomie I ligowym, a jednocześnie szachować siłami liderów zespołu przed kolejnymi spotkaniami. Przeprowadzone zmiany nie osłabiły jednakże naszego zespołu, gdyż przez kolejne 10 minut gra była prowadzona zgodnie z popularną regułą bramka za bramkę. Najwyższe prowadzenie USAR objął w 45 minucie prowadząc wówczas 15-30, lecz olsztynianie nieco odrobili straty w końcówce. Przyczyniła się również do tego dość pokaźna liczba kar dwuminutowych dla naszego zespołu w ostatnich 7 minutach. W pewnym momencie gracze USARu grali w potrójnym osłabieniu, stojąc w obronie w trójkę. Ostatnie trafienie dla Kwidzyna zdobył w 60 minucie Beniamin Werra, ale przed końcowym gwizdkiem, trafienie dołożyli również gospodarze za sprawą Przemysława Mosiewicza. W drużynie z Olsztyna zasłużył jednak na wyróżnienie Jakub Jurewicz, który w spotkaniu zdobył 7 bramek. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został jednak Dominik Sonnenfeld, który trafiał aż 8 razy w tym spotkaniu. Tuż za nim w klasyfikacji strzelców uplasowali się natomiast Nikodem Rozwadowski (7 bramek) oraz Łukasz Cieślak (5 bramek). Warto też odnotować dobry debiut w wykonaniu nowych prawych skrzydłowych USARu. Szymon Ludwiczak zdobył w tym meczu 3 bramki, a 2 trafienia dołożył Szymon Trzaskowski.

*KS Szczypiorniak Olsztyn 24-35 (11-19) USAR Kwidzyn*

*KS Szczypiorniak Olsztyn:* Szymon Konarzewski, Jakub Pikura - Jakub Jurewicz 7, Dominik Lewandowski 3, Piotr Fabisiak 3, Dominik Ziejewski 2, Jakub Góralski 2, Przemysła Mosiewicz 2, Oliwier Ptak 2, Karol Domagalski 1, Krystian Strączek 1, Łukasz Sypniewski 1, Jakub Bądzelewski, Adam

Leśniak, Klaudiusz Leszczyński, Kacper Topa

*USAR Kwidzyn:* Paweł Kiepulski, Marcin Wysocki - Dominik Sonnenfeld 8, Nikodem Rozwadowski 7, Łukasz Cieślak 5, Szymon Ludwiczak 3, Hubert Raczkowski 3, Jacek Szwed 2, Bartosz Janiszewski 2, Szymon Trzaskowski 2, Oskar Orzłowski 2, Beniamin Werra 1, Karol Gryń, Jakub Ciss

*Kary:*

*KS Szczypiorniak Olsztyn:* 12 minut (Dominik Ziejewski x2, Krystian Strączek x2, Karol Domagalski, Jakub Bądzelewski)
*USAR Kwidzyn:* 12 minut (Karol Gryń, Dominik Sonnenfeld, Nikodem Rozwadowski, Szymon Ludwiczak, Hubert Raczkowski, Jakub Ciss)