piątek, 17 maja 2024 05:50

SUPRA KWIDZYN – Remis w lidze i porażka w pucharze

SUPRA KWIDZYN – Remis w lidze i porażka w pucharze. W ubiegłą sobotę 08.10.2022 drużyna Supry zremisowała w lidze na własnym stadionie z liderem rozgrywek Styną Godziszewo 0:0. Z kolei środę 12.10, w ramach pucharu Polski gr. Malbork zespół Supry przegrał z 4-ligową Pomezanią Malbork i odpadł z rozgrywek pucharowych.
  • Źródło: Michał Trautsolt

Źródło: Michał Trautsolt

08.10.2022 w sobotę Supra Kwidzyn rywalizowała z zespołem Styny Godziszewo w ramach 10 kolejki V ligi pomorskiej "Keeza", grupa Gdańsk II. Warto odnotować, że trener Andrzej Tołstik zdecydował się wystawić w pierwszym składzie meczu piętnastoletniego wychowanka klubu, Wojciecha Kondzielle. Dryżyna Supry na początku spotkania postawiła na bardzo wysoki pressing, w efekcie czego w ciągu pierwszych 10 minut stworzyła sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Niestety zarówno próby Grzegorza Łazarczyka, jak i Pawła Juchniewicza wylądowały na poprzeczce bramki gości, zaś w sytuacji z najbliższej odległości od bramki spudłował Przemysław Lewandowski. W dalszej części meczu gospodarze dłużej operowali piłką, zaś drużyna gości starała się zagrażać wyprowadzając kontrataki. Po przerwie obie drużyny starały się cierpliwie rozgrywać swoje akcje, gra się nieco wyrównała, a trenerzy dokonywali kolejnych zmian zawodników chcą zmienić oblicze spotkania. Do końca meczu Supra stworzyła kilka groźnych sytuacji pod bramką rywala, goście odgryźli się dwoma groźnymi strzałami z dalszej odległości. Na szczęście dla gospodarzy, czujność w bramce zachował Sebastian Wojtowicz. Niestety tego dnia licznie zgromadzeni kibice na trybunach, bramek nie oglądali. Supra – Styna 0:0.
12.10.2022 ponownie można było zobaczyć piłkarzy Supry na boisku. Zawodnicy z Kwidzyna, w ramach pucharu Polski gr. Malbork, podejmowali na własnym stadionie zespół IV-ligowej Pomezani Malbork. Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. To drużyna gości dłużej operowała piłką, ale to Kwidzynianie mieli dogodniejsze sytuacje. Swoich szans w tym meczu szukał Tomek Wacławski, niestety w dogodnej sytuacji nie oddał nawet strzału w stronę bramki gości. Zawodnicy Malborka w 27 minucie gry wykorzystali zamieszanie w bocznym sektorze boiska, po szybko rozegranym aucie przedostali się w pole karne przeciwnika i zdobyli bramkę na 1:0. Kilka minut później, po dłuższym zagraniu z głębi pola, piłka ponownie znalazła się polu karnym Supry, gdzie doszło do kontaktu między zawodnikami obu drużyn i sędzia tego spotkania wskazał na 11 metr. Jedenastkę wykorzystał Konrad Nędza. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie to drużyna z Kwidzyna stwarzała sobie sytuacje pod bramką rywala i była bardzo blisko złapania kontaktu z przeciwnikiem już w pierwszych 15 minutach. Niestety bramkę kontaktową Supra zdobyła dopiero w 87 minucie za sprawą Karola Karpusa. Do końca meczu gospodarze starali się dogrywać piłkę w pole karne przeciwnika, niestety nie udało się wyrównać wyniku spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Pomezanii, co oznacza, że drużyna Supry kończy swoje zmagania w ramach Pucharu Polski.
Najbliższe spotkanie piłkarze Supry rozegrają na wyjeździe, spotkanie odbędzie się 15.10 o godz. 15:00, a przeciwnikiem będzie drużyna Błękitni Stare Pole. Mimo sporej odległości od Kwidzyna, wszystkich sympatyków naszej drużyny serdecznie zapraszamy!

Bramki: brak
SUPRA: S. Wojtowicz – K. Karpus, A. Tamowicz, J. Gretkowski, M. Górka, P. Obiała, P. Juchniewicz, G. Łazarczyk (P. Myścich), T. Wacławski , P. Lewandowski (P. Wojtaś), P. Kondziella (P. Barwiński)
STYNA: D. Zasada – M. Tusk, M. Kamiński, M. Szulc, M. Freda, M. Zasada (M. Ostrowski), D. Neścior, F. Bojanowski, P. Wysiecki (P. Knitter), P. Literski (D. Frost), K. Siora
Bramki: K. Karpus (87’) – M. Latkiewicz (27’), K. Nędza (35’ kar)
SUPRA: S. Wojtowicz – T. Wróbel, K. Karpus, J. Gretkowski (W. Kondziella), M. Alaburda (A. Tamowicz), P. Obiała (M. Trautsolt), P. Juchniewicz (P. Wojtaś), G. Łazarczyk, T. Wacławski , M. Górka (W. Glinowiecki), P. Myścich (T. Wróbel)
POMEZANIA: G. Pluciński – K. Rapińczuk (S. Wąs), P. Marszałek. M. Karniluk, W. Klinkosz (T. Grabowski), K. Kielar, M. Bochyński, W. Mrozek (R. Wesołowski), K. Nędza (D. Karczewski), M. Rabenda, M. Latkiewicz