środa, 15 maja 2024 14:10

Relacja z meczu USAR Kwidzyn 32-23 Szynaka Meble Jeziorak Iława

Po długiej przerwie spowodowanej pauzowanymi kolejkami, USAR Kwidzyn wrócił do gry na parkietach I ligi grupy A. Po bardzo dobrej grze, drużyna prowadzona przez Trenera Dominika Borynia zwyciężyła z drużyną Szynaka Meble Jeziorak Iława wynikiem 32-23.
  • Źródło: Marcin Grzona

Źródło: Marcin Grzona

Pierwsza bramka w meczu była autorstwa drużyny przyjezdnych, których prowadzi od tego sezonu znany ze świata kwidzyńskiego szczypiorniaka Kamil Krieger. Później jednak szybko do głosu doszła drużyna USARu i po bramkach Szymona Ludwiczaka i Dominika Sonnenfelda objęła prowadzenie. Takie podwójne trafienia powtórzyła za chwilę, gdy najpierw z karnego trafił Bartosz Janiszewski, a chwilę później trafienie dołożył Łukasz Cieślak. Kluczowym dla losów pierwszej połowy był fragment meczu pomiędzy 13, a 18 minutą, który to USAR zwyciężył 4-0, a bramki rzucali wspomniani wcześniej Sonnenfeld, Cieślak, Janiszewski, a także debiutujący w tym meczu w barwach USARu Filip Wawrzyniak. W samej końcówce pierwszej połowy wynik poprawili delikatnie goście i po 30 minutach mieliśmy wynik 14-11 dla USARu.

Drugą połowę ponownie rozpoczęli od trafienia goście, tym razem autorstwa Karola Cichockiego. Kilka minut później, przewaga USARu zmalała do 1 trafienia (15-14), lecz dalej ponownie widzieliśmy zdecydowaną ofensywę podopiecznych Trenera Borynia przy bardzo dobrej grze w obronie. Najpierw w przedziale czasowym 41-48 USAR trafił trzykrotnie (Janiszewski i Wawrzyniak x2), przy żadnej odpowiedzi iławian, a chwilę później w ciągu dwóch minut USAR trafił 4 razy z rzędu (Sonnenfeld x2, Orzłowski x2). To był fragment meczu, kiedy Jeziorak rzucił się do odrabiania strat, a dobrze zorganizowany USAR w obronie mógł wyprowadzać kontrę za kontrą. Ostatnią bramkę w meczu rzucił Oskar Orzłowski, który pojawił się dopiero w drugiej połowie i zdołał rzucić 3 bramki!

Taki wynik pozwolił drużynie USARu Kwidzyn na objęcie drugiej pozycji w tabeli ligowej, ze stratą 6 punktów do lidera. Należy jednak wziąć pod uwagę, że USAR zagrał jedno spotkanie ligowe mniej, a mecz bezpośredni dopiero przed dwoma liderującymi drużynami.

*USAR Kwidzyn 32-23 Szynaka Meble Jeziorak Iława*

*USAR Kwidzyn:* Oliwier Chruściel, Marcin Wysocki – Dominik Sonnenfeld 9, Filip Wawrzyniak 7, Łukasz Cieślak 4, Bartosz Janiszewski 3, Oskar Orzłowski 3, Nikodem Rozwadowski 3, Szymon Ludwiczak 2, Beniamin Werra 1, Jacek Szwed, Karol Gryń, Szymon Trzaskowski, Hubert Raczkowski, Jakub Ciss

*Szynaka Meble Jeziorak Iława:* Michał Pająk, Łukasz Dobrzański, Marcin Prorok – Karol Cichocki 5, Paweł Maliński 4, Aleksander Kondracki 3, Jan Dembowski 2, Jakub Jaworski 2, Kamil Krieger 2, Patryk Dembowski 2, Adam Załuski 1, Kacper Cichocki 1, Jakub Svanberg 1, Tomasz Zembrzycki, Jakub Minder, Igor Rasztęborski