Facebook.com
sobota, 27 czerwca 2026 07:19
Zaloguj się
Przełącz menu
Szukaj
Komunikaty
Wydarzenia
Galerie zdjęć
Firmy
Kontakt
Artykuły
Zamknij menu
Szukaj
Start
Wiadomości
Kultura
Sport
Na sygnale
Wydarzenia
Ogłoszenia
W powiecie
Nasze portale
Portalpomorza.pl
Kociewiak.pl
Malbork1.pl
Tczewska.pl
Obserwator
#PomagaMY
PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE
Przetargi
Burmistrz Miasta Kwidzyna
Ważne w kalendarzu
WYBORY '2023
Polecane
Pokaż pozostałe elementy menu
WAŻNE!
Przed nami kolejny Festiwal Sztuki Ulicznej w Sztumie
„Tu bije serce Polski”. W Swarożynie odsłonięto pomnik Danuty Siedzikówny „Inki”
Dyscyplina, wysiłek i pasja. Tak działa Jednostka Strzelecka 3102 "Gryf"
[ZDJĘCIA] Zderzenie czterech pojazdów na autostradzie A1. Zginął mężczyzna, 2 osoby ranne
Reklama
Strona główna
Galerie zdjęć
Galerie zdjęć
Wybierz kategorię
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Filtruj
Reset
Liczba zdjęć
71 zdjęć
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Gardei
Prawie dwieście osób wzięło udział w tegorocznym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” zorganizowanym w Gardei. Chociaż była to już piąta edycja imprezy organizowanej przez Fundację Wolność i Demokrację, to w powiecie kwidzyńskim zagościła dopiero po raz drugi. Wyznaczoną trasę 1963 metrów, nawiązującą do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”, najszybciej pokonał Fabian Grodek z Grudziądza (00:08:12). Rywalizację na 10 km wygrał natomiast inny mieszkaniec tego miasta: Andrzej Rogiewicz (00:35:35). Wśród pań dystans 10 km najszybciej pokonała natomiast Monika Kozioł z Sadlinek (00:52:23). Patronat medialny nad imprezą sprawował „Kurier Kwidzyński” oraz portal www.kwidzyn1.pl Zdjęcia: Ryszard Bartosiak/ Kurier Kwidzyński
Liczba zdjęć
46 zdjęć
XXV finał WOŚP w Kwidzynie
Dzięki hojności mieszkańców Kwidzyna i okolic tegoroczny, XXV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniósł 140 355,04 zł. To około 20 tys. zł więcej niż rok wcześniej. Sama tylko licytacja pięciu złotych serduszek przyniosła natomiast 22 150 zł. Przypomnijmy, że w tym roku wolontariusze zbierali pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
Liczba zdjęć
9 zdjęć
Orkiestrowe granie w Prabutach
Podczas prabuckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 2 1051 zł. i 61 gr. To kolejny rekord. Oprócz Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu w tegorocznym finale grały również szkoły w Rodowie, Obrzynowie i Trumiejkach. Najdroższym gadżetem sprzedanym podczas licytacji okazało się złote serduszko wysadzane ozdobnymi kamieniami. Szczęśliwy nabywca zapłacił za nie 350 zł. Zdjęcia: Ryszard Bartosiak/ Kurier Kwidzyński
Liczba zdjęć
39 zdjęć
Orszak Trzech Króli w Prabutach
Z inicjatywy ks. kanonika Dariusza Juszczaka i prabuckiego oddziału Akcji Katolickiej już po raz trzeci prabuckimi ulicami przeszedł Orszak Trzech Króli. Przy trzaskającym mrozie, w orszaku uczestniczyło kilkuset prabucian. Śpiewając kolędy wspólnie przemaszerowali z konkatedry pod szopkę ustawioną na ulicy Warszawskiej, gdzie Trzej Królowie złożyli dary.
Liczba zdjęć
38 zdjęć
Orszak Trzech Króli w Kwidzynie
Parafie Św. Jana Ewangelisty oraz Św. Trójcy po raz kolejny wspólnie obchodziły Uroczystość Objawienia Pańskiego. Radosny orszak, ze śpiewem na ustach, przeszedł ulicami: Braterstwa Narodów, Piłsudskiego i Grudziądzką, aby na koniec dotrzeć do żłóbka znajdującego się przed kościołem św. Trójcy. Tam pokłon Dziecięciu oddali Trzej Królowie, a także św. Franciszek i św. Klara.
Liczba zdjęć
35 zdjęć
Mikołaje na motocyklach
Punktualnie o godzinie 11, na targowisku miejskim przy ulicy Kopernika, rozpoczęła się przedświąteczna impreza „Mikołaje na motocyklach”. Kwadrans później, kawalkada jednośladów, w asyście Policji i Straży Miejskiej, wyruszyła w rajd po kwidzyńskich ulicach, aby dotrzeć na Plac Jana Pawła II. W tym roku organizatorem mikołajowej parady była grupa „MOTOświry”. Na dzieci oraz dorosłych, którzy zdecydowali się przyjść pod Kinoteatr czekało wiele atrakcji. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, zdjęcie na mikołajowym motocyklu lub tez spróbować czerwonego barszczu z pasztecikami. Zdjęcia: Ryszard Bartosiak/ Kurier Kwidzyński
Liczba zdjęć
38 zdjęć
Misterium Męki Pańskiej w Prabutach
Już po raz trzeci mieszkańcy Prabut mogli obejrzeć Misterium Męki Pańskiej. Widowisko zrealizowane z inicjatywy prabuckiej Akcji Katolickiej przygotowali miejscowi aktorzy-amatorzy. Przedstawienie wystawiono w prabuckiej Konkatedrze, dzięki czemu wierni mogli głębiej przeżyć tajemnicę męki i śmierci Jezusa Chrystusa oraz mogli w skupieniu przygotować się do nadchodzącego Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy. Zdjęcia: organizatorzy
Liczba zdjęć
42 zdjęcia
I Powiatowy Festiwal Flażoletowy w Cyganach
Szesnastu solistów oraz pięć zespołów muzycznych wzięło udział w I Powiatowym Festiwalu Flażoletowym, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Cyganach. Na przegląd zorganizowany przez dwójkę nauczycieli tej szkoły (Anna Kowalczyk i Karol Kędra) przyjechali przedstawiciele ośmiu szkół podstawowych i dwóch świetlic środowiskowych z terenu powiatu kwidzyńskiego. Konkursowiczów oceniali natomiast: Wojciech Wietrzyński – założyciel i dyrygent Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej, Jerzy Kaźmierkiewicz – kierownik Zespołu Muzyki Dawnej „Con Grazia” oraz wójt Kazimierz Kwiatkowski. Zdjęcia: archiwum SP Cygany
Liczba zdjęć
53 zdjęcia
Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gardei.
Mateusz Guzman z Grudziądza wygrał gardejskie zawody „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wśród pań triumfowała zaś Daria Mitręga z Bukowca. I choć Fundacja „Wolność i Demokracja” organizowała te zawody już po raz czwarty, to w Gardei odbyły się dopiero po raz pierwszy. Na starcie stanęło 220 uczestników, a patronat medialny nad zawodami sprawował „Kurier Kwidzyński”. Zdjęcia: Ryszard Bartosiak/ Kurier Kwidzyński
Liczba zdjęć
20 zdjęć
Prabuckie rondo otrzymało imię Żołnierzy Wyklętych
Rondo znajdujące się u zbiegu ulic Warszawskiej, Kisielnickiej, Jagiełły i Malborskiej otrzymało imię „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób Prabuty dołączyły do grona instytucji, które upamiętniają losy żołnierzy podziemia niepodległościowego. Autorem rzeźby orła, która upiększyła rondo, jest prabucki rzeźbiarz Piotr Jakubowski. Zdjęcia: Ryszard Bartosiak/ Kurier Kwidzyński
poprzednia
1
...
6
7
8
9
10
11
12
...
następna
Reklama
POPULARNE
Poprzednie
Następne
Kliknij aby przejść do kanału RSS
Rozwiń listę kategorii
Przejdź do kategorii
Aktualności
#PomagaMY
Na sygnale
Gospodarka
Edukacja
Ekologia
Religia
Polityka
Rolnictwo
Turystyka
Zdrowie
Kultura
Sport
Historia
Kryminalne
Video
Region
Ogłoszenia
Obserwator
Kwidzyn Miasto
Kwidzyn Gmina
Gardeja
Prabuty
Ryjewo
Sadlinki
PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE
ZOBACZ!
Polecane
Ważne w kalendarzu
Dobre rady
Wybory Parlamentarne '2023
Kliknij aby zobaczyć więcej
Zabójstwo kobiety na Starym Mieście. Sprawca zadał ciosy nożem w głowę
Data dodania artykułu:
07.06.2026
Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu:
2
UWAGA! Już jutro TCZEWSKI PCHLI TARG !! Co w tym roku przygotowali organizatorzy i jacy wystawcy się pojawią?
Data dodania artykułu:
06.06.2026
Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu:
2
Niezwykła historia kościoła starszego od krzyżackiego Malborka
Data dodania artykułu:
02.06.2026
Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu:
1
27 czerwca 2026 r. - Ważny dzień w kalendarzu. Światowy Dzień Smerfa.
Data dodania artykułu:
27.06.2026
Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu:
0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama