Ukraińcy podbili „Kurtynę”

  • 12.05.2016, 01:38
  • (fox)
Ukraińcy podbili „Kurtynę”
Ukraiński zespół „Swija” zwyciężył w tegorocznym wojewódzkim otwartym amatorskim turnieju teatralnym „Kurtyna”. Grupa z Zaporoża zdobyła uznanie jurorów spektaklem „Jak gnomy wiosnę poszukiwały”. Impreza zorganizowana przez Bernadetę Łukaszewską i Romana Zbróga odbyła się w Ryjewie już po raz drugi, a na konkursowej scenie zaprezentowało się dziesięć zespołów.

Festiwal rozpoczął się od symbolicznego zniszczenia teatralnej maski przez Sławomira Słupczyńskiego, wójta gminy Ryjewo. Na scenie zobaczyliśmy natomiast 9 zespołów z województwa pomorskiego oraz zespół „Swija” z Zaporoża (Ukraina).  Spektakle oceniało natomiast trzyosobowe jury w składzie: Anna Ratkiewicz–Syrek – kierownik Działu Edukacji w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, Jerzy Majda – reżyser spektakli muzycznych oraz Małgorzata Kubic -sekretarz Gminy Ryjewo, współautorka książki „Knafle, szneki, czyli mały słownik ziemi ryjewskiej”.

-Mamy nadzieję, że organizowane w Ryjewie spotkania z teatrem staną się tradycją, a czarodziejska magia teatru zagości na wiele lat wśród naszych mieszkańców, zaproszonych gości, dzieci i młodzieży. Myślę, że nasze pragnienia pozostałyby jednak nadal w sferze marzeń gdyby nie życzliwość naszych władz gminy, szkoły, mieszkańców czy instytucji działających na terenie naszej miejscowości – stwierdziła Bernadeta Łukaszewska.

 

Nagrody i wyróżnienia

-Nagroda Główna: zespół „Swija” z Ukrainy za spektakl „Jak gnomy wiosnę poszukiwały”

-I miejsce: zespół „Niepospolite Ruszenie” ks. Jarosława Dunajskiego z Tuchlina za widowisko „Gdy sen jawą się staje”

-II miejsce: Teatr Ruchu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka za spektakl „Kompleksiary”

-III miejsce: Grupa Nieformalna z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie za spektakl „Show”

-wyróżnienia: grupa teatralna z Nowego Dworu, grupa teatralna z Choczewa, zespół „One On”z Gimnazjum nr 1 w Malborku.

(fox)

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe