Rejs niepełnosprawnych tenisistów

  • 07.09.2017, 14:47
  • (jk)
Rejs niepełnosprawnych tenisistów
Tenisiści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, odebrali swoją nagrodę za sukcesy odnoszone podczas Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Główną nagrodą był rejs jachtem.

W lidze startuje ok. 130 niepełnosprawnych tenisistów z całego Pomorza. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji w Sopocie, które zorganizowało rejs.

-Nagrodę odebraliśmy w Sopocie. Tam czekał na nas jacht, który ma już swoją historię, gdyż opłynął Afrykę. Organizatorem rejsu było sopockie Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji. Na jachcie ugościł nas Wojciech Chmielecki, który zabrał nas w rejs do Gdańska. Później wróciliśmy do Sopotu. Bardzo się cieszmy z tej nagrody, tym bardziej, że nasi tenisiści bardzo dobrze spisują się w tym roku, wygrywając w swoich grupach podczas turniejów ligowych. Po wakacjach wracamy do rozgrywek - twierdzi Marian Behnke, opiekun tenisistów.

Przypomnijmy, że podczas czwartej kolejki Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się przed wakacjami w hali MRKS w Gdańsku, drużyna WTZ Kwidzyn, w składzie Jarosław Chorzępa, Daniel Kuriata, Szymon Szpociński i opiekun Łukasz Olszewski okazała się najlepsza w grupie C. Indywidualnie w tej grupie zwyciężył Jarosław Chorzępa. W grupie A zwyciężyła także drużyna WTZ Kwidzyn w składzie Artur Jurczak, Mariusz Kobus i opiekun Marian Behnke. Wcześniej znakomite wyniki osiągała Klaudia Klonowska, utytułowana tenisistka z kwidzyńskiego WTZ.
Tenisiści, w zależności od poziomu sprawności, startują w trzech grupach: A, B i C. Razem z niepełnosprawnymi tenisistami w ligowych rozgrywkach biorą udział także opiekunowie.

 

(jk)

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe