Wędkowanie w Górkach

  • 07.09.2017, 14:57
  • (jk)
Wędkowanie w Górkach Jacek Kluczkowski
Siedem drużyn rywalizowało podczas spławikowych zawodów wędkarskich w Górkach. Zawody co roku organizowane są przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, prowadzony przez Fundację „Misericordia”. Wędkowanie odbywało się na terenie parku przy zabytkowym dworku, który jest siedzibą WTZ.

-Jak co roku do udziału w zawodach zapraszamy drużyny z różnych ośrodków, w tym w tym domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowej nie tylko z naszego powiatu. W tym roku w zawodach uczestniczyły reprezentacje warsztatów terapii zajęciowych i domów pomocy społecznej z Koniecwałdu, Dzierzgonia, Ryjewa i Kwidzyna.  Jak zawsze Niezależne Towarzystwo Wędkarskie, kierowane przez Zbigniewa Sitko, które zarybia nasze stawy, pozwoliło nam na wędkowanie. Ryby po złowieniu i policzeniu trafiły ponownie do wody. Zawody to tak naprawdę pretekst do dobrej zabawy i integracji osób niepełnosprawnych z różnych ośrodków - podkreśla Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Nad wędkowaniem zgodnie z przepisami czuwał Krzysztof Piłkowski z Polskiego Związku Wędkarskiego. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Krystyny Piłkowskiej z Kwidzyna. Drugie miejsce zajęli reprezentanci  Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, natomiast trzecie drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie. Kolejne miejsca w zawodach: WTZ Koniecwałd, WTZ Dzierzgoń, WTZ Kwidzyn i WTZ Ryjewo. Drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Pogoda wyjątkowo dopisała. Zawody udało się zorganizować bez kropli deszczu.

 

(jk)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe