Jak bezpiecznie dojechać na kwidzyński cmentarz

 • 31.10.2017, 08:43 (aktualizacja 31.10.2017, 13:04)
 • redakcja
Jak bezpiecznie dojechać na kwidzyński cmentarz KPP Kwidzyn
Od 31 października do 1 listopada obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu drogowego w okolicy kwidzyńskiego cmentarza. Policjanci apelują o stosowanie się do wprowadzonych zmian oraz zachęcają do korzystania ze środków komunikacji publicznej.

Zbliżający się czas Wszystkich Świętych powoduje zwiększoną migrację ludności od miejsca zamieszkania do cmentarzy, na których pochowane są bliskie osoby. W związku z tym od 27 października do 2 listopada szczególnym nadzorem policyjnym objęte zostały rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. To właśnie teraz większość z nas będzie odwiedzać i porządkować groby swoich bliskich, robić zakupy, a także podróżować na dalsze odległości.

Kwidzyńscy policjanci apelują, aby podczas prac porządkowych, odwiedzin grobów bliskich i wyjazdów na oddalone cmentarze nie zapominać o swoim bezpieczeństwie i o tym, że nasze mienie pozostaje bez nadzoru.

-Jeszcze przed Świętem Zmarłych, a potem w jego trakcie, w newralgicznych miejscach pojawi się większa liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze kontrolować będą rejony cmentarzy, parkingów przy cmentarzach i miejsca szczególnie zagrożone. Aby na drogach było bezpiecznie funkcjonariusze kontrolować będą trzeźwość uczestników ruchu, weryfikować stan techniczny pojazdu oraz sprawdzą czy kierowcy poruszają się z dozwoloną prędkością. Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracać będą szczególna uwagę na to czy dzieci przewożone są odpowiednich fotelikach oraz czy wszystkie osoby podróżujące autem mają zapięte pasy – wyjaśnia mł. asp. Bożena Schab, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.

Zanim jednak wyjedziemy w trasę, policjanci przypominają o tym, że nasze własne bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy jednak od nas samych.

 

Zmiana organizacji ruchu drogowego (31.10-01.11)

 • -na odcinku ul. Malborskiej od skrzyżowania z ul. Koszykową – zakaz
 • zatrzymywania po obu stronach drogi,
 • -na ul. Malborskiej – wyjazd z parkingu głównego nakaz jazdy w prawo,
 • -na ul. Tczewskiej – od ul. Malborskie zakaz ruchu (nie dotyczy mieszkańców),
 • -na ul. Furmańskiej – droga jednokierunkowa z wjazdem od ul. Malborskiej, wyjazd do ul. Długiej w Marezie,
 • -na ul. Furmańskiej – zakaz zatrzymywania po lewej stronie drogi.

 

Warto wiedzieć!

 • -Przed wyjazdem na cmentarze sprawdź jak zmieni się organizacja ruchu w rejonie nekropolii do których chcesz dojechać. Ułatwi to bezkolizyjne dotarcie do celu.
 • -Nie zabieraj na cmentarz większych kwot pieniędzy, dokumentów, biżuterii czy kart bankomatowych.
 • -Zwróć uwagę na swój bagaż. Często pozostawiony na krótki czas np. na grobie czy ławce, ginie zabierany sprytnie przez przemieszczających się szybko złodziei. Podczas prac porządkowych zachowaj większą ostrożność i nie zostawiaj rzeczy bez nadzoru.
 • -Opuszczając mieszkanie postaraj się o właściwie ich zabezpieczenie, zamykając drzwi i domykając okna oraz instalując dobre zamki.
 • -Zachowuj szczególną ostrożność w miejscach gdzie występuje duży tłok; zwracaj uwagę na to co dzieje się wokół, czy ktoś cię obserwuje, czy nie pcha się na ciebie kiedy np. wchodzisz do tramwaju.
 • -Unikaj nieoświetlonych uliczek, bram i parków, gdzie najłatwiej stać się ofiarą napadu. Cmentarz po zmroku odwiedzaj tylko w towarzystwie innej osoby.
 • -Jeśli jest to możliwe korzystaj ze środków komunikacji publicznej.
 • -Pamiętajmy, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych. Jeżeli zabroni on wjazdu na skrzyżowanie to należy stosować się do jego poleceń!
 • -Parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiaj na widoku żadnych wartościowych przedmiotów czy dokumentów. Na miejsce postoju wybierz miejsce zgodnie z przepisami. Zadbaj również o to, by nie blokować wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

Policjanci przypominają również o noszeniu odblasków - każdy pieszy, który po zmierzchu porusza się drogą poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych

 

 

 

 

 

redakcja

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe