Radni SLD apelują do zarządu powiatu Miastu potrzebna jest duża obwodnica

  • 24.01.2019, 08:52
  • (jk)
Radni SLD apelują do zarządu powiatu Miastu potrzebna jest duża obwodnica Fot. Mirosław Wiśniewski/archiwum Dzięki Małej Obwodnicy ok. 80 proc. transportu ciężkiego, dowożącego między innymi drewno od strony Prabut, omija centrum Kwidzyna.
POWIAT. Radni SLD w radzie powiatu chcą podjęcia stanowczych działań w celu doprowadzenia do rozpoczęcia budowy dużej obwodnicy Kwidzyna. Antoni Barganowski, przewodniczący klubu radnych SLD, zwrócił się podczas ostatniej sesji do zarządu powiatu o podjęcie działań w tej sprawie. Według niego działania dotyczące uzyskania decyzji i pozyskania środków finansowych powinny zostać podjęte wspólnie z władzami samorządowymi miasta Kwidzyna

-Pozwoli to na usprawnienie ruchu pojazdów w mieście, znaczne zmniejszenie zanieczyszczeń wdychanych przez naszych mieszkańców, a także na omijanie miasta przez ciężki sprzęt i pojazdy jadące do International Paper i innych zakładów leżących w strefie przemysłowej oraz skrócenie drogi od mostu przez Wisłę z Malborka w kierunku Grudziądza i odwrotnie. Potrzeba wybudowania tej obwodnicy była już podnoszona 5 lat temu, kiedy trwała budowa mostu przez Wisłę oddanego do użytku w lipcu 2013 roku. Wierzymy, że pozyskanie poparcia zarówno wojewody pomorskiego, jak i pomorskiego sejmiku wojewódzkiego oraz zarządu województwa pomorskiego jest możliwe w tej kadencji – stwierdził Antoni Barganowski.

Radny SLD dodał, że do tych starań powinni włączyć się parlamentarzyści z terenu powiatu oraz radni sejmiku województwa pomorskiego.

-Wspólne działania wszystkich opcji politycznych powinno dać pozytywny efekt tych zabiegów, co leży w żywotnym interesie naszych mieszkańców – powiedział Antoni Barganowski.

Wsparcie tylko dla obwodnic aglomeracji miejskich

Według Jerzego Godzika, starosty kwidzyńskiego, uzyskanie środków na budowę obwodnicy będzie bardzo trudne.

-Szanse na uzyskanie wsparcia ma obecnie tylko budowa obwodnic dla aglomeracji miejskich. Kwidzyn do takich nie należy. Istnieją jeszcze inne trudności, gdyż obwodnica musiałaby częściowo przechodzić nad doliną Liwy, co wiąże się ze spełnieniem wszystkich wymogów związanych z programem Natura 2000. (...)

Więcej w najnowszym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego z dnia 23 stycznia 2019 roku

 

(jk)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ktośu
ktośu 23.02.2019, 00:42
W innych miastach potrafią obejść i uporać się z trudnościami to dlaczego Kwidzyn nie miałby dać rady? To miasto potrzebuje obwodnicy i trochę większą zabudowę. Mieszkania w Kwidzynie są cholernie drogie ze względu na ich brak. Bierzmy przykład z Grudziądza, który dotychczas był ubogi w przemysł a bazował na handlu (galerie handlowe w których Kwidzyniacy zostawiali setki tysięcy złotych) a dzięki obwodnicy rozbudowali pomorską strefę ekonomiczną. Jestem z wykształcenia logistykiem i widzę jak to miasto jest słabo rozwinięte pod tym kątem niestety.
MIR
MIR 25.01.2019, 21:44
Wierzę, że trudności te da się pokonać, przy wsparciu wszystkich sił politycznych, wszak chodzi o nasze miasto.

Pozostałe