Samorządy chcą dużej obwodnicy

  • 20.03.2019, 09:47 (aktualizacja 20.03.2019, 09:49)
  • (jk)
Samorządy chcą dużej obwodnicy Fot. Jacek Kluczkowski Burmistrz Andrzej Krzysztofiak przedstawił dokumentację, która powstała na potrzeby budowy obwodnicy. Przypominał również, że starania o rozpoczęcie inwestycji rozpoczęte zostały w tym samym czasie co starania o budowę mostu przez Wisłę.
POWIAT. Władze powiatu, burmistrzowie, wójtowie i przewodniczący wszystkich rad z powiatu kwidzyńskiego podpisali się pod listem intencyjnym w sprawie budowy obwodnicy dla Kwidzyna. List, który podpisano w sali obrad rady powiatu kwidzyńskiego, to pierwszy po latach krok, który wznawia starania o rozpoczęcie tej inwestycji. Jako pierwsi list intencyjny podpisali Jerzy Godzik, starosta kwidzyński oraz Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego.

Starosta Jerzy Godzik przyznał, że nie będzie łatwo. Przypomniał jednak, że starania o wybudowanie mostu przez Wisłę trwały 18 lat, ale w końcu się udało. Powiedział też, że spotkanie jest skutkiem interpelacji radnego powiatowego, który poprosił o rozpoczęcie starań o budowę obwodnicy.

Początek starań o wybudowanie obwodnicy

Przypomnijmy, że interpelację w tej sprawie złożył podczas sesji rady powiatu Antoni Barganowski, przewodniczący klubu radnych SLD.

-Oczywiście każdy z nas i każda z rad może sobie przypisać, że o tej obwodnicy pamięta, ale trzeba rozpocząć zintegrowane działania. Uważam, że od podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy obwodnicy miasta Kwidzyna rozpoczniemy nasze starania. Ten list skierujemy przede wszystkim do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale też do parlamentarzystów i do wszystkich, którzy mogliby przyczynić się do tego, aby ta obwodnica powstała. Wiemy, że temat jest trudny i wiemy, że uzyskanie zgody na budowę obwodnic dla mniejszych miast jest trudne. Wierzymy jednak w sukces. Z mostem też było ciężko. Niektórzy pukali się w głowę i ta głowa ich dzisiaj boli - powiedział Jerzy Godzik, starosta kwidzyński.

Koncepcja przewidywała kilka wariantów trasy

Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna, przedstawił dokumentację, która powstała na potrzeby budowy obwodnicy, przypominając, że starania o rozpoczęcie inwestycji rozpoczęte zostały w tym samym czasie, jak starania o budowę mostu przez Wisłę. Przypomniał, że miasto sfinansowało za kwotę ponad 70 tys. zł studium lokalizacyjne. Przygotowana została też szczegółowa, wielobranżowa koncepcja budowy obwodnicy wschodniej, bo tak nazywana jest w dokumentach. Całość opracowań to koszt ponad 670 tys. zł. (...)

Więcej w bieżącym numerze Kuriera Kwidzyńskiego z 20 marca 2019 roku

 

(jk)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe