Jaką formę różańca wybrać?

  • 21.03.2019, 07:49 (aktualizacja 21.03.2019, 07:52)
  • artykuł sponsorowany
Jaką formę różańca wybrać?
Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele różnorodnych artykułów religijnych, które dopasowano do stylu życia współczesnego człowieka wyznającego wiarę katolicką. Również i różaniec nie jest już wytwarzany jedynie w klasycznej formie sznura z koralikami, lecz przybiera inne ciekawe kształty, dzięki czemu może stale nam towarzyszyć nawet w pracy czy szkole. Artykuł przedstawia kilka przydatnych wskazówek, którymi możesz się kierować przed zakupem różańca.

Różaniec klasyczny

Artykuły religijne, takie jak klasyczna forma różańca to obowiązkowy atrybut każdego chrześcijanina. Młode osoby dostają je wraz z przystąpieniem do komunii świętej, jednak gdy amulet ulegnie zniszczeniu, warto zakupić kolejny. Różaniec w takim wyglądzie będzie dobrym wyborem dla osób starszych oraz tych, którzy często odmawiają modlitwę różańcową. Jest on najwygodniejszy do zmawiania różańca, jednak potrzebuje być przechowywany w specjalnym opakowaniu, aby nie ulegał zniszczeniu, a wiadomo, że nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Różaniec często pragniemy zabrać ze sobą w podróż, dlatego warto wyposażyć się w taką formę, która będzie dla nas najwygodniejsze, oraz najbardziej nam się spodoba. Bardzo duży wybór wszelkich artykułów religijnych i różańców znajdziesz na https://www.holyart.pl.

 

Różaniec w kształcie pierścionka

Jeśli chcesz nosić ze sobą stale różaniec, jednak nie chcesz, aby leżał na dnie torebki, plecaka czy kieszeni, koniecznie zastanów się nad różańcem w formie pierścionka. Jest to bardzo delikatny amulet, który jeśli jest wykonany z dobrego materiału, możesz nosić ze sobą wszędzie bez obawy o zniszczenie. Pierścionek różaniec jest uwielbiany przez nastolatków oraz kobiety. Będzie również dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć przy sobie znak swojej wiary, jednak nie lubią nosić wisiorków, bądź cenią sobie prostotę. Takie gadżety religijne nie zwracają uwagi na siebie, dlatego początkowo, można nawet nie zauważyć różnicy między nim a zwykłym pierścionkiem. Jedyną różnicą są odpowiednio zaznaczone miejsca symbolizujące dziesiątkę różańca. Modlitwę odmawia się, przesuwając palcem po pierścionku, jak po koralikach w klasycznej wersji.

 

Różaniec bransoletka

Najciekawszą formą różańca jest zdecydowanie różaniec w formie bransoletki. Jest on szczególnie często kupowany przez mężczyzn oraz nastolatków. Bardzo przypomina różaniec klasyczny, jednak dzięki odpowiedniej formie, można stale nosić go przy sobie. Może przybrać formę rzemyka z koralikami lub metalowej obręczy na rękę z zaznaczonymi dziesięcioma miejscami. Często zawiera wizerunek Matki Boskiej oraz Krzyża. Może być prosty i eklektyczny, ale również zrobiony z kolorowego szkła, dla osób, które wolą odważniejsze wzory. Takie gadżety religijne spodobają się osobom młodszym, które lubią ciekawe i niecodzienne rozwiązania.

Dobór odpowiedniego różańca nie jest bardzo trudnym przedsięwzięciem. Wystarczy zastanowić się nad stylem naszego życia i sytuacjami, w jakich najczęściej odmawiamy modlitwę z jego użyciem.

artykuł sponsorowany

Podziel się:


Pozostałe